comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray - Beşiktaş derbisi kapalı gişeye doğru

25 Şubat 2017, Cumartesi 17:56
Galatasaray - Beşiktaş derbisi kapalı gişeye doğru

Galatasaray, Beşiktaş derbisinden ne kadar kazanacak? 25 Şubat'a kadar satılan bilet sayısı haberimizde.

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında sahne alacak olan Galatasaray - Beşiktaş derbisine taraftarlar yoğun ilgi gösteriyor.
 

Galatasaray - Beşiktaş derbisine satılan bilet sayısı


FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre 25 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 17:00 itibariyle Galatasaray - Beşiktaş derbisine tam 24 bin 800 bilet satıldı. Ev sahibi ekipteki 17 bin adet kombine de dahil edildiğinde derbide toplam 41 bin 800 koltuk şimdiden doldu.

Beşiktaş'a ayrılacağı öngörülen yaklaşık 3 bin koltuğun da dahil edilmesiyle, 52 bin kapasiteli Türk Telekom Arena Stadyumu'nda derbi saatine kadar boş yer kalmayacağı tahmin ediliyor.
Bu sezon itibariyle kaldırılan deplasman yasağı sayesinde Beşiktaş taraftarları yıllar sonra Galatasaray stadyumunda takımlarını destekleyebilecek.
 

Galatasaray, Beşiktaş derbisinden ne kadar kazanacak?


Türk Telekom Arena'daki Galatasaray-Beşiktaş maçının biletlerinin 27 Şubat'a kadar tamamen tükenmesi bekleniyor.

Pazartesi günü Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesinde Galatasaray yönetimi karşılaşmanın hasılatından büyük bir gelir hedefliyor. Galatasaray Kulübü, Beşiktaş derbisinin hasılatı ile kasasına da uzun süre sonra sıcak para koymuş olacak.

Banka kredileri nedeniyle uzun süredir temlik altında olan ve bilet gelirlerine dokunamayan Galatasaray, derbi ile birlikte bunu tarihe gömecek.

Beşiktaş derbisinde en az 25 bin bilet satmayı hedefleyen Galatasaray kulübü, Pazartesi günkü maç biletleri hasılatından minimum 6 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)