comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: 'Riekerink ile yolları ayırdık'

14 Şubat 2017, Salı 20:43
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: 'Riekerink ile yolları ayırdık'

Galatasaray'da yönetim kurulu toplantısı sona erdi. Riekerink'in kaderi belli olacak.

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in kaderini belirleyecek olan kritik toplantı sona erdi.
 

Galatasaray yönetimi Riekerink'i görevden aldı


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek basın toplantısı yaparak konuyla ilgili açıklamalarda bulunuyor.

JAN OLDE RİEKERİNK GÖNDERİLDİ
"Bugün yönetim toplantısında Riekerink ile yollarımızı ayırmaya karar verdik ve kendisine durumu bildirdik." diyen Özbek, Hollandalı teknik adamı telefonla arayarak kararı ilettiklerini açıkladı.
 

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü İgor Tudor mu?


"Yeni teknik direktör çalışmalarına yarın sabah itibariyle başlayacağız." diyen Özbek çok önemli bir noktaya da parmak bastı ve "Çalışmayan isimlerle veya sözleşmesi müsait isimlerle görüşülmesinin talimatını verdim" dedi. Bu açıklamayla Galatasaray'ın Karabükspor'da teknik direktörlük yapan Tudor ile ilgilenmeyeceği ya da Tudor görevinden istifa ederse ilgilenebileceği düşünülüyor..

TANKUT'A CEVAP VERİLMEYECEK

Karabükspor'un Başkanı Feridun Tankut'a cevap verip vermeyeceği konusuna da değinen Özbek, "Karabükspor Başkanı Feridun Tankut'a cevap vermem doğru bir şey olmaz" dedi.

HEMEN ÇÖZÜLECEK

Yeni teknik direktörün en kısa zamanda açıklanacağını belirten Özbek, "Teknik direktör konusu hemen çözüme kavuşacak, beklemeye tahammülümüz yok" ifadelerini kullandı.

SNEİJDER KONUSU

Jan Olde Riekerink'i Galatasaray'a öneren Wesley Sneijder'in konuyla ilgili takınacağı tavırı da değerlendiren Özbek, "Sneijder takımımızdaki en iyi profesyonel. G.Saray için her zaman varını yoğunu ortaya koyan birisi. Bu konuda bir sorun yaşamayacaktır." ifadelerini kullandı.
 

Igor Tudor'un Galatasaray'da yardımcısı kim olacak?


Sarı kırmızılı takımda Jan Olde Riekerink ile yollar ayrıldı. Hollandalı çalıştırıcının yerine Kardemir Karabükspor'dan Igor Tudor ile görüşme yapılıyor. 

Galatasaray'ın Tudor ile 1,5 yıllık prensip anlaşması sağladığı ve Hırvat teknik adamın bu akşam İstanbul'da olacağı bildirildi. Igor Tudor'un Çaykur Rizespor maçında takımın başında olacağı öğrenildi.

Galatasaray'da yeni teknik direktör Igor Tudor'un yardımcısının kim olacağı da merak ediliyor. Sarı kırmızılı yönetimin Soner Tolungüç ve Emre Aşık ile görüştüğü konuşuluyordu. FutbolArena'nın aldığı bilgiye göre yardımcı antrenör konusunda belirsizlik sürüyor. Yönetimin henüz bu konuda net bir isim belirlemediği öğrenildi.

GALATASARAY'IN IGOR TUDOR'A YAPTIĞI TEKLİF

Igor Tudor ile resmen temasa geçen Galatasaray'ın yapacağı teklif de belli oldu.

Sarı kırmızılılarda Futbol Direktörü Cenk Ergün şu sıralarda Tudor'un menajeri Seric ile görüşme halinde. Ve Galatasaray, Igor Tudor'a sezon sonuna kadar takımın başına geçmesi adına 500 bin Euro teklif etti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)