comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray - Akhisar maçı sonrası Bruma'nın menajerinden yönetime sürpriz telefon

29 Ocak 2017, Pazar 18:56
Galatasaray - Akhisar maçı sonrası Bruma'nın menajerinden yönetime sürpriz telefon

Galatasaray'da yeni sözleşme imzalanıp imzalanmayacağı merak konusu olan Bruma'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Yıldız futbolcunun menajeri Akhisar Belediyespor maçı sonrası yönetimle temasa geçti. 

FutbolArena Özel - Galatasaray, Akhisar Belediyespor'u 6-0 ile geçerken Bruma da attığı 2 gol ve oynadığı başarılı futbolla göz doldurdu. Ara transferin bitimine kısa süre kalırken Bruma'nın menajeri Catio Balde de bu sabah yönetimle sürpriz şekilde temasa geçti.


Galatasaray'da Bruma yeni sözleşme imzalayacak mı?


Galatasaray'da sezon sonuna bırakmadan 1.2 milyon euroluk ücretinin en az 2 milyon euroya çıkarılmasını isteyen Bruma'nın bu son girişimi de sonuçsuz kaldı.

Galatasaray yönetimi sezon sonu değil ara transfer döneminde Bruma'nın kontratını uzatsa Portekizli yıldızın karı da 400 bin euro olacaktı.
Çünkü Bruma bu imzayı attığı takdirde 2.yarı için Galatasaray'dan, 600 bin euro değil 1 milyon euro alacaktı.Ancak Galatasaray yönetimi Bruma, Akhisar maçında başarılı bir futbol ortaya koysa da kararından geri adım atmadı.
Futbol Direktörü Cenk Ergün, Catio Balde'yi Şubat ayının ilk haftasında İstanbul'a beklediklerini söyledi. Böylelikle Bruma'nın sözleşmesi karar alınsa dahi sezon sonundan itibaren devreye girecek
 

Bruma Akhisar Belediyespor maçında nasıl oynadı?


Bir sol bir de sağ kanattan driplinglerle sokularak gollerini atan Bruma, özellikle 2. golde rakiplerini yatırarak uzak direği bulmayı başardı. 

Maç boyunca 89 kez topla buluşan Bruma rakip kaleye 5 şut atarken bunların 2'sinde golü buldu ve 2 kez kilit pas atarak arkadaşlarını besledi. Özellikle Rodrigues'e al da at diyerek çıkardığı topu Rodirgues kalecinin üzerine vurdu. 

Bu sezon ilk kez TT Arena'da gollerini atan Bruma tam 6 kez başarılı dripling yaptı ve Akhisar savunması genç oyuncuyu tutamadı.

%91.2'lik pas isabet oranı ile fazla top kaybı yapmadan oynayan Bruma, bir kez de faulle durduruldu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)