comScore

Galatasaray Galatasaray

Futbolu bıraktı 20 yılın özetini FutbolArena'ya anlattı

09 Eylül 2016, Cuma 18:21
Futbolu bıraktı 20 yılın özetini FutbolArena'ya anlattı

Galatasaray'ın ve Süper Lig'in unutulmaz golcülerinden Necati Ateş, kariyerini noktaladı...

FutbolArena Röportaj - Necati Ateş 1996'da başlayan futbol kariyerine nokta koydu. Oyuncu futbolu bıraktığını açıkladığı bugün FutbolArena'ya kısa bir röportaj verdi.

Necati Ateş'e futbolu bırakma kararından en mutlu olduğu anı, üzüntülü anını,sevdiği ve sevmediklerini sorduk.
FUTBOLU NEDEN BIRAKTIN?

Necati Ateş: İşler istediğim gibi gitmedi. Galatasaray'da oynayarak bırakmak istiyordum ama olmadı. Gelen teklifler de beni tatmin etmedi. Kariyerime uygun değildi ve bırakma kararı aldım.

Aydın Cingöz: Nasıl bıraktın?

Necati Ateş: Geriye dönüp baktığımda kariyerimde büyük başarılar. Şampiyonluklar, sevinçlerle. Türk futbol tarihinin en çok gol atan dokuzuncu oyuncusu olarak bıraktım. Yaşayabileceğim her şeyi yaşadım.Aydın Cingöz: Bırakma kararını açıklamadan önce kiminle görüştün?

Necati Ateş: Fatih Terim'i aradım. Hayırlı olsun dedi. Güzel bir konuşma oldu.

Aydın Cingöz: Bundan sonra ne yapacaksın?

Necati Ateş: TFF'nin antrenörlük kurslarına dahil olacağım. Bu süreç içerisinde yorumculuk yapacağım. Gelen teklifler de var.Aydın Cingöz: Futbolda en mutlu olduğun gün?

Necati Ateş: 2012'de Fenerbahçe'nin sahasında şampiyonluk kupasını kaldırdığımız gün. Hiç unutulmayacak bir olaydı. Aydın Cingöz: O yıldan sonra Galatasaray'dan ayrıldın. Hata mıydı?

Necati Ateş: Değildi. Çok büyük bir başarının ardından bu kararı verdim. Gönderilmeyi beklemektense zirvedeyken, mutluyken, seviliyorken ayrılmayı bilmek gerek. Öyle yaptım.

Aydın Cingöz: En üzüldüğün an?

Necati Ateş: Eskişehirspor forması giyerken Galatasaray'a finalde kaybettiğimiz Türkiye Kupası maçı. Çok üzülmüştüm.Aydın Cingöz: Unutamadığın gol?

Necati Ateş: Ali Sami Yen'den Fenerbahçe'yi 1-0 yendiğimiz maçtı. Galatasaray formasıyla Fenerbahçe'ye attığım ilk goldü. Ali Sami Yen benim için o gün yıkıldı. Golden sonra. İnanılmazdı. O maç benim için hastenede bitmişti. Hasan Şaş ile çarpışmıştık. Beyin travması geçirmiştim.Aydın Cingöz: Çalıştığın ve en çok keyif aldığın teknik adam?

Necati Ateş: Kesinlikle Fatih Terim.

Aydın Cingöz: Tersi? 

Necati Ateş: Var ama söylemem. 

Aydın Cingöz: Oynamaktan en çok keyif aldığın futbolcu?

Necati Ateş: Tüm arkadaşlarım. Hepsiyle çok güzel zamanlar geçirdim.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.