comScore

Futbolda şike soruşturmasında sanıklar savunma yaptı! "İddialar iftira"

08 Ocak 2018, Pazartesi 19:13
Futbolda şike soruşturmasında sanıklar savunma yaptı!

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen futbolda şike soruşturmasında sanık İbrahim Emre savunmasını verdi.

FutbolArena - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) futbolda şike soruşturmasında "kumpas" kurduğu iddiasıyla 20'si tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada, bazı sanıklar savunma yaptı. 
 

Futbolda şike soruşturmasında son durum


İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan binada yer alan salonda görülen duruşmada, sanık İbrahim Emre savunmasında, gizli tanık Güneş'in ifadelerini okuyarak, ''İki ifade arasında yalan ve çelişkiler var. Gizli tanık Güneş, Adana'ya döndükten 2 gün sonra Serdar Adalı'nın gözaltına alındığını söylemiştir. Bir başka ifadesinde ise yapılan toplantıda şike yasası çıkana kadar hazırlık yapılacağını söylemiştir. Bu beyanlara göre toplantı iddiaları doğru değildir.'' diye konuştu 

İDDİALAR İÇİN İFTİRA SAVUNMASI 
Hakkındaki suçlamaları reddeden sanık Emre, iddianamede istihbarat çalışmaları iddialarının olduğunu ancak şike soruşturmasıyla ilgili hiçbir istihbarat çalışması yapılmadığını, bu iddiaların iftira olduğunu öne sürdü. 

Sanık Emre, şike dosyasının kumpas olduğu iddialarının olduğunu aktararak, ''Esas kumpas hayali ifadelerle, bir dolandırıcının iftiralarıyla, sadece görevlerini yapan insanları suçlamaktır kumpas. Eğer ortada bir kumpas varsa bize yapılandır.'' dedi. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)