comScore

Futbolcu Reina'daki dehşeti anlattı

01 Ocak 2017, Pazar 14:58
Futbolcu Reina'daki dehşeti anlattı

Yeni yılın ilk saatlerinde Reina'da gerçekleştirilen terör saldırısında olay yerinde bulunan Beylerbeyi'nin eski futbolcusu Sefa Boydaş yaşananları aktardı.

FutbolArena - İstanbul Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'ya gece 01.15'te gelen bir terörist içeri girererek uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda 39 kişi hayatını kaybederken, 4'ü ağır 65 kişi de yaralandı. 


Ortaköy Reina terör saldırısında futbolcu Sefa Boydaş olayları anlattı


Son olarak Beylerbeyi'nde forma giyen 21 yaşındaki futbolcu Sefa Boydaş, olay anında Reina'da bulunduğunu ve saldırı anında yaşadıklarını BBC'ye anlattı.

Sefa Boydaş olayları "İnsanlar sağa sola kaçışıyordu. Vurulanları bırakın, bayılanlar da oldu olduğu yerde. Kız arkadaşım da bayıldı. Sırtıma alıp koştum. Saat itibariyle en kalabalık saatlerdi. İçerisi bayağı kalabalıktı" diyen Boydaş, henüz bugün arkadaşlarıyla bu tür bir ihtimali konuştuklarını ama Reina gibi bir yerde böyle bir olayın olacağını akıllarına getirmediklerini söyledi.
Boydaş ayrıca "Oradan hemen çıkamadık, kimse çıkamadı. Polisler çok hızlı geldi ve herkesi kontrol altına aldı ve konuşabilenlerin ifadesini aldı" dedi.

39 kişi hayatını kaybetti

Reina'ya uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Emniyetin yaptığı çalışmalar, bize verdikleri bilgiler, (saldırganın) bir kişi olduğu gözüküyor. Yani birden fazla kişi değil. Bir mont, pantolon şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş, ondan sonra da içeride de farklı bir giysi ile beraber dışarıya çıkmaya çalışmış olduğuna yönelik bir bilgi var. Bu bilgilerin hem emniyet tarafından değerlendirilmesi devam ediyor. Saldırganın, katilin yakalanmasına yönelik çalışmalar emniyet birimlerince devam ediyor" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, saldırıda hayatını kaybedenlerden 21'inin kimliğinin belirlenemediğini belirterek, "Henüz 18'inin kimliğiyle ilgili tespit çalışmaları devam ediyor.16'sı yabancı uyruklu, 5'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Bugün 01.15 sıralarında gerçekleşen bir terör saldırısı. Şu anda 65 kişi hastanelerde tedavi görüyor, 4'ü ağır olarak bize bildirildi. Teröristi arama çalışmaları devam ediyor. Emniyetimiz gerekli operasyonları başlattı. İnşallah yakın bir zamanda ele geçeceğini ümit ediyoruz." dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)