comScore

Futbolcu Nurcan Çelik ile sahaya çıktık | Yapamam Deme

10 Nisan 2019, Çarşamba 20:08
Futbolcu Nurcan Çelik ile sahaya çıktık | Yapamam Deme

Kevser İme Şahin ile Yapamam Deme pogramının 2. bölümü FutbolArena Youtube kanalında yayınlandı. Başarılı kadın sporculara konuk olmaya devam eden Kevser İme Şahin, 2. bölümde futbolcu Nurcan Çelik ile sahaya çıktı.

FutbolArena - Kevser İme Şahin ile Yapamam Deme pogramının 2. bölüm konuğu Akdeniz Nur Çelikspor'u kuran ve 2 kez kanseri yenen futbolcu Nurcan Çelik oldu. FutbolArena YouTube kanalının yepyeni programı Yapamam Deme'de, Kevser İme Şahin başarılı kadın sporcuların konuğu oluyor. Onlarla sahaya, korta ya da ringe çıkıyor! Kadınların spor hayatlarına, futbola bakış açılarına ve başarı öykülerine dair dopdolu bir içerik sizleri bekliyor.
 

Futbolcu Nurcan Çelik kimdir?


Başarılı kadın sporculara konuk olmaya devam eden Kevser İme Şahin, 2. bölümde futbolcu Nurcan Çelik ile sahaya çıktı. İşte Nurcan Çelik ile röportaj gerçekleştirdiğimiz yeni bölümün satırbaşları:

Futbola nasıl başladın?
Ben futbola bir platonik aşkla başladım. Galatasaray'da oynayan Roman Kosecki diye bir futbolcu vardı. Ona hayranlığım ile başladım. Sonra Akdeniz Nur Çelikspor'u kurdum. Çocukken bunun hayalini kurmuştum. Kadın futboluna çok ilgi duyulmuyordu. Benim gibi futbolu seven kız çocuklarına imkan olsun diye bir kapı açmak istedim. Şu an Kadınlar 2. Ligi'nde mücadele ediyoruz. Şampiyonluk hedefliyorduk ama sıkıntılar oldu. Türkiye genelinde oynanan deplasmanlı bir lig. Deplasman için sanırım çocuklarımızın yaşı yeterli gelmedi. İnanın çok yorucu oluyor. Sponsorumuzun olmayışı bizi etkiliyor. Karayolu ile deplasmanlara gidiyoruz. Puan kayıpların asıl nedeni bu. 12 yaşından itibaren futbolcularımız var.

Çok güçlü bir kadınsın. 2 kez kanseri yendin, mesleği bırakmadın. O süreçi anlatır mısın?

İlk duyduğumda yıkıldım ama kendi annem ve ikinci annemi meme kanserinden kaybettim. Aktif bir sporcunun duyacağı en kötü olaydır. Tamamını almaları gerektiğini söylediler. Uzunca süre bir oynadım ama bir maç oynadım kendime geldim. 2 sene tedavi sürecim oldu. Çok zor geçirdim. Doktorumdan izin alıp takımıma yardım etmeye geldiğim günler de oldu.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!