comScore

FutbolArena sordu Şenol Güneş yanıtladı: 'Neden ikinci yarı?'

15 Ekim 2020, Perşembe 00:26
FutbolArena sordu Şenol Güneş yanıtladı: 'Neden ikinci yarı?'

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sırbistan maçının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - A Milli takımımız UEFA Uluslar Ligi'nde Sırbistan ile 2-2 berabere kaldı. Teknik Direktör Şenol Güneş maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

Şenol Güneş basın toplantısında FutbolArena'dan Çağdaş Sevinç'in "Milli takım neden son dönemde ikinci yarılarda daha iyi ve ilk yarı performansımız düşük?" sorusuna şu yanıtı verdi:
Maça iyi başlamıştık. Golden sonra dağıldık. Oyuncularımız yorgunluğa rağmen iyi reaksiyon verdi. Kazanabilirdik, kaybedebilirdik. Genel olarak bu tip maçlarda beklenmeyen skorlar çıkabilir. Takımların genel ve oyuncuların bireysel durumu. Üç maçı da kazanabilirdik ama berabere kaldık. 

"YORGUNLUĞA RAĞMEN İYİ REAKSİYON VERDİK"

Oyuna iyi başladık aslında ama golden önce birkaç dakika geri çekildik. O süreçte rakibe şans verdik ve golü yedik.  Takımın ikinci yarıdaki reaksiyonu sevindirici. Yorgunluğa rağmen üstelik. Üst üste seyahat yapıyoruz. Hücuma çıkışlarda top kayıpları oldu. İkili boğuşmalarda kayıplarımız oldu. Reboundları alamadık. Hakemin de izin verdiği ikili mücadeleleri kaybettik. Ancak ikinci yarıda iyi reaksiyon verdik. 

"1 HAFTADA 3 STOPERİMİZİN SAKATLANMASI BİZİ ETKİLEDİ"

Hasan Ali sakatlığı nedeniyle çıktı. Umut'un da son bölümde gidecek hali kalmadı. Arka adalesi çekiyordu. Rusya maçında yoruldu o da. Geç kaldığımı düşünmüyorum değişikliklerde. Oyunun gidişine göre hamleler yaptık. 1 haftada 3 stoperimizin sakatlanması bizi etkiledi."

Mili Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"