comScore

FutbolArena TV

FutbolArena haber turu (16 Ekim 2018)

16 Ekim 2018, Salı 13:16

FutbolArena TV ekibi 16 Ekim Salı gününden öne çıkan haberleri derledi.

Galatasaray kulübünden KAP'a yapılan açıklamada, UEFA'nın yeniden inceleme kararı doğrultusunda CAS'a itiraz başvurusu yapıldığı belirtildi.  Yapılan açıklamada, "Şirketimiz ile UEFA arasında imzalanmış olan yapılandırma anlaşmasının, UEFA Finansal Kontrol Organı Yargı Dairesi tarafından yeniden incelenmek üzere UEFA Finansal Kontrol Organı Soruşturma Dairesi'ne gönderilmesine dair kararına karşı CAS nezdinde itiraz başvurusunda bulunulmuştur" denildi.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Genel Kurul kararı sonrasında FutbolArena'ya konuştu.  Erol Bedir: "2 senedir ben başkanım. Bu 2 senelik süreçte, geldiğimiz noktada daha evvel konuştuklarımızın yerine gelmediği noktasında açıklamamız var. Konuşulanların yerine gelmemesinde, ekonomik durumların etkisi olabilir. İnsanlar gayret etmiş, yapamamış olabilirler ve buna benzer sebepler olabilir" dedi.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bandırmaspor ile oynanan hazırlık maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Arda Turan'ın şarkıcı Berkay Şahin'e saldırması ve son olarak hazırlanan iddianamede 12.5 yıl hapis istemiyle yargılanması Avrupa basınında da geniş yer buldu. Arda Turan'ın Berkay Şahin ile yaşadığı olay sadece Türk basınında değil, Avrupa basınında da geniş yer buldu. Fransa, İspanya, İngiltere ve İtalya'da Arda Turan manşetlerde yer aldı. Mirror gazetesi, Arda Turan'ın pop yıldızı Berkay Şahin'e saldırması sunucu 12.5 yıl hapis istemiyle yargılandığını yazdı. İspanyol basınında Sport Es ise, 12.5 yıl hapisi istenen Arda Turan'ın önlenemez düşüşünü vurguladı.

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Şenol Güneş ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sabah Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunan Hayrettin Hacısalihoğlu, "Şenol Güneş'in yolu tabi ki Trabzonspor ile kesişebilir. İngiltere'deki gibi menajerlik sistemiyle gelebilir, başkan olabilir. Kendisi Trabzonspor'un en önemli 3-4 isminden bir tanesi ve en önemli değerlerinden biridir." dedi.

Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Aşık, FutbolArena'ya verdiği röportajda Volkan Demirel ile ilgili konuştu.

Spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Aykut Kocaman'ın Milli Takım'da teknik direktörlük yapmak istediğini açıkladı.  CNN Türk ekranlarında yayınlanan programda konuşan Serdar Ali Çelikler, "Milli Takım'ın başında Aykut Kocaman'ı görürüz diye düşünüyorum.Yılmaz Vural istiyor, Aykut Kocaman istiyor. Ersun hoca da olmayacak o belli. Abisinin referansına göre sezon sonu ayrılırsa Şenol hoca da var. Ben bu 3 hoca dışında örnek görmüyorum" dedi.

Geçtiğimiz hafta şarkıcı Berkay ile yaşadığı kavga ile gündeme gelen Arda Turan'ı sokaktaki vatandaşlara sorduk.

 

VİDEO ÖNERİLERİ