comScore

FutbolArena TV

FutbolArena akşam haberleri turu (12 Aralık 2018)

12 Aralık 2018, Çarşamba 17:55

FutbolArena TV ekibi 12 Aralık Çarşamba gününden öne çıkan haberleri derledi.

Galatasaray'da Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ligde şampiyonlar için en büyük adayın sarı-kırmızılı takm olduğunu söyledi.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim ile aralarının bozuk olduğu yönündeki haberleri yalanladı.

“Türk Futbolunun Dünü, Bugünü, Yarını” panelinde konuşan Kasımpaşa Teknik Direktörü Mustafa Denizli, yabancı hakem tartışmalarına ilişkin ise, "Yabancı hakem gelsin diye bekleniyorsa bu ülke toptan batmış demektir" dedi.

Milliyet yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile arasında geçen konuşmayı köşesine taşıdı. Ercan Güven'in yazısındaki Aziz Yıldırım bölümünde, Yıldırım'ın "Başkan çevresine topladığı Fenerbahçe ve futboldan habersiz tüm insanlardan kurtulmalı, gurur meselesi yapmadan denenmiş ve başarılı olmuş kişileri geri çağırmalı. Bu kişisel bir olay değildir. Fenerbahçe'nin var oluş sorunudur. O başarsın herkes bizi unutsun" sözlerine yer verdi.

UEFA Avrupa Ligi'ne kalan Galatasaray ile bu ligde mücadele eden Fenerbahçe ve Beşiktaş Türk futbol tarihindeki önemli bir başarının eşiğinde yer alıyor. Beşiktaş'ın da gruptan çıkması halinde UEFA Avrupa Ligi'nde son 32 turunda ilk kez Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş aynı yıl mücadele edecek.

Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman, Burak Yılmaz ve Onur Kıvrak ile ilgili konuştu. Karaman, gereken açıklamanın kulüp tarafından yapıldığını söyledi. Ünal Karaman, “Bu iki futbolcu ve belki daha sonra transfer dönemi içerisinde yakın gelecekte belki aramızdan ayrılacak arkadaşlar olabilir” diyerek açıklamalarını tamamladı. 

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, VAR sisteminden en çok kendilerinin etkilendiğini söyledi.

 

VİDEO ÖNERİLERİ