comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Futbol dünyasından Reina saldırısına tepki

01 Ocak 2017, Pazar 16:35
Futbol dünyasından Reina saldırısına tepki

Reina'da yaşanan hain terör saldırısıyla ilgili futbol camiasından da sert tepkiler geldi.

FutbolArena - İstanbul'un en gözde eğlence mekanlarının başında gelen Reina'da yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleştirilen alçak terör saldırısında 39 insan yaşamını yitirdi. Alçak terör saldırısı sonrası futbol camiasından da olayla ilgili sert açıklamalar geldi.

TFF: "BAŞIMIZ SAĞOLSUN"
"İstanbul Ortaköy'de bir gece kulübünde kalleşçe düzenlenen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın ve bir polisimizin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda vatandaşımızın yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Yeni bir yıla girerken ülkemizde korku iklimi yaratmayı, milli birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedefleyen bu hain saldırılara karşı milletçe dik duruşumuzu sürdüreceğimize olan inancımızı koruyoruz.

Hain saldırıları bir kez daha nefretle kınarken, terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız ile polis memuruna Allah'tan rahmet; aileleri ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz."

BEŞİKTAŞ: "TERÖRE LANET OLSUN"

"İstanbul'da bir eğlence mekanındaki silahlı terör saldırısının acısını yaşıyoruz.

İlk açıklamalarda 39 kişinin yaşamını yitirdiğini, 65 kişinin yaralandığını üzüntüyle öğrendik.

Askerlerimize, polisimize yapılan saldırıların ardından, sınır ve hainlik tanımayan terör, bu sefer sivil vatandaşlarımıza yönelik olarak kalleşçe bir yöntemle gerçekleştirilmiştir.

Devletimiz ile birlikte, milletçe seferber olarak, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek terörü yeneceğimize inancımız tamdır.

Terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz."

FENERBAHÇE: "BAŞIMIZ SAĞOLSUN"

"2017 yılına girmenin heyecanını paylaşmayı umduğumuz bu gece, Ortaköy'de bir gece kulübünde, silahlı saldırı gerçekleştiğini, ilk resmi açıklamaya göre 35 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve çok sayıda yaralı bulunduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gölge düşürmeye yönelik bu hain saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyor; tüm yaralı vatandaşlarımıza ve resmi görevlilere acil şifalar diliyoruz."

GALATASARAY: "HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ"

"Yeni yıla umutla girmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik Ortaköy'de gerçekleşen hain terör saldırısını lanetliyoruz.

Hayata umutla bakan, tek istediği eğlenmek olan yurttaşlarımıza alçakça ve insanlıktan nasibini almamış bir şekilde saldırı olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Bu vahşet sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan yurttaşlarımıza en kısa zamanda şifa diliyoruz."

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR: "SALDIRIYI KINIYORUZ"

"Yeni bir yıla girmenin heyecanını eğlenerek yaşamak isteyen masum vatandaşlarımıza yönelik Ortaköy'de alçakça düzenlenen hainlikte sınır tanımayan terör saldırısını lanetliyoruz.

Hain terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

GÖKDENİZ KARADENİZ: "YİNE UMUTLARIMIZ YIKILDI"Gaziantepspor: "İstanbul'daki hain terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Milli mücadele ruhunun en canlı şekilde tutulması gereken gündür. Bu güzel vatanımıza sahip çıkacağız."

Gökhan Töre: "Teröre lanet olsun."

Oğulcan Çağlayan: "Başımız sağolsun bunu yapan, organize eden arkasında önünde yanında kim varsa Allah cezasını versin . Teröre, teröriste lanet olsun!"

Ergin Ataman: "İnsanlık dışı vahşet, katliam! Acımız çok büyük. Tehlikeli bir savaşın içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti ASLA diz çökmeyecektir!"Arda Turan: "Canımız yanıyor evet ama birleşeceğiz. Kenetlenip, tek yürek olup teröre geçit vermeyeceğiz. Başın sağolsun Türkiyem..."

Ömer Toprak: "2017'ye güzel girelim dedik. Barış, huzur, sağlık, mutluluk istedik ama olmadı. Yılın ilk kanı aktı."

Reto Ziegler: "Söylenecek kelime bulamıyorum. Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilerim."

Tümer Metin: "Sanırım işin en kötü ve boğazımı düğümleyen tarafı şu: Nasıl durduracağımızı bilmiyoruz!! Başın sağolsun güzel ülkem."

Tuncay Şanlı: "Lanet olsun. Allah belanızı versin."

Bülent Korkmaz: "Terörü lanetliyoruz."

Ricardo Quaresma: "Başın sağolsun Türkiyem."

Fabri: "Herkesin yeni yılını kutlamak isterdim ama tüm dualarım saldırıda kurban olan insanların yanında."

Stoch: "Dünyada yaşanan bu olaylara gerçekten inanamıyorum."

Skrtel: "Neden? Bu delilik ne zaman son bulacak?"

Tugay Kerimoğlu: "İstanbul, İstanbul olalı hiç görmedi böylesi vahşet. Yılbaşı kutlamasındaki masum insanları katlettiler. Seneledir barış içinde kutlanan yılbaşını bile matem gününe çevirdiler. Yeni yıldaki onca umutları, dilekleri daha ilk saatte kursağımızda bırakanlara lanet olsun. Tek dileğimiz var, kökünüz kurusun

 
 

Başın sağolsun Türkiyem

Ricardo Quaresma (@ricardoquaresmaoficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)