comScore

Fransızlar açıkladı! "UEFA, EURO 2020'yi gelecek yıla erteledi"

12 Mart 2020, Perşembe 17:57
Fransızlar açıkladı!

Fransa'nın L'Equipe Gazetesi, "UEFA, EURO 2020'yi 2021'e erteleme kararı aldı. Resmi açıklama Salı günü yapılacak." haberini duyurdu.

FutbolArena Dış Haberler - Tüm dünyada yükselen koronavirüs salgını nedeniyle 2020 Avrupa Şampiyonası'nın ertelenmesi gündeme geldi. Fransa'nın L'Equipe Gazetesi, EURO 2020'nin gelecek yıla ertelendiğini ve resmi açıklamanın Salı günü yapılacağını duyurdu.
 

EURO 2020 ertelenecek mi?


L'Equipe Gazetesi, "UEFA, EURO 2020'yi 2021'e erteleme kararı aldı. Resmi açıklama Salı günü yapılacak." haberiyle turnuva öncesi şok etkisi yarattı.

Avrupa'da birçok ölüme neden olan ve turnuvanın ev sahiplerini etkisi altına alınan koronavirüs salgını nedeniyle EURO 2020 organizasyonu tartışmalara yol açtı. Türkiye'nin yer alacağı 2020 Avrupa Şampiyonası'nın gelecek yıla erteleneceği iddia edildi. UEFA'nın erteleme kararını Salı günü tüm ülkelere resmen duyuracağı belirtildi.
Turnuvanın açılış maçının 12 Haziran'da İtalya ile Türkiye arasında oynanacağı açıklanmıştı. Ancak turnuvanın ev sahibi İtalya'da ciddi boyutlara ulaşan koronavirüs salgını ülkemizde de endişeyle karşılanmıştı.

UEFA'DAN EURO 2020 İÇİN ERTELEME SİNYALİ

UEFA İcra Komitesi Üyesi Christillin, konuyla ilgili olarak İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. 

"UEFA bir spor kuruluşudur ve hükümetten gelen talimatlara uymaktadır. Şu anda Euro 2020 konusunda bir karar verilmedi. Ancak yarın farklı şeyler olabilir. Kesin karar vermek şu aşamada mümkün değil. Hepimiz gerekli durumları değerlendiriyoruz. Yetkililer ellerinden geleni yapıyor. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi konusunda da durum aynı. Belki tarafsız saha olacak ama karar veren kişi ben değilim. "

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"