comScore

Fransa Lig 2'de küme düşme kalksın önerisi kabul edilmedi

27 Mayıs 2020, Çarşamba 18:12
Fransa Lig 2'de küme düşme kalksın önerisi kabul edilmedi

Fransa Lig 2'de küme düşmenin kalkması ve önümüzdeki sezon 22 takımla oynanma önerisi federasyon tarafından reddedildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Sıcak gelişme! Fransa Futbol Federasyonu, Lig 2'de küme düşmenin kaldırılması ve önümüzdeki sezon 22 takımla oynanma önerisini reddetti. 

Fransa Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada, "2019/20 sezonunda iki kulüp statü gereği küme düşecek ve önümüzdeki sezon lig 20 takımla oynanacak." ifadeleri yer aldı. 
LYON BAŞKANI AULAS'TAN TECİL KARARINA TEPKİ

Aulas, "Son 2 aydır İspanya Futbol Federasyonu yetkilileri durumu gözlemliyor ve UEFA ile sürekli görüşme halinde. Koronavirüs salgınından İspanya daha fazla etkilendi ama onlar bir çözüm arıyor. 23 Nisan'da La Liga ve Lique 1 başkanları UEFA ile videokonferans toplantısına katıldı. Beklenmei ve sabırlı olunması gerektiği söylendi. Ancak bizim yetkililerimiz farklı davrandı. Sonunda aptal olup olmadığımızı göreceğiz ama şu anki görüşüne bakılırsa biz aptalmışız demek ki. Bakalım, zamanla göreceğiz. " diye konuştu. 

Öte yandan Lyon Başkanı Jean Michel Aulas, "Şampiyonlar Ligi vizesi alsaydınız aynı şekilde tepki verir miydiniz?" sorusuna, "Yemin ederim verirdim. Çocuklarımın hayatları üzerine yemin ederim ki, aynı tepkiyi verirdim ifadelerini kullandı. 


Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"