comScore

Fox Ana Haber yayından kalkılıyor mu? Fox Ana Haber artık yayınlanmayacak mı?

02 Temmuz 2018, Pazartesi 13:09
Fox Ana Haber yayından kalkılıyor mu? Fox Ana Haber artık yayınlanmayacak mı?

Fox Ana Haber bülteninin yayından kalkacağı iddiaları kulislerde dolaşmaya başlandı. Fox Ana Haber bülteninin kapanacağı iddialarının ardından Fox Ana Haber bülteni yayından kalktı mı? Fox Ana Haber bülteni kapanıyor mu iddiaları üzerine Fox An Haber bülteni üzerine son dakika gelişmelerini haberimizde derledik. 

Fox Ana Haber yayından kaldırılıyor mu? Yeni sezonda Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Fox Ana Haberlerin yayından kaldırılacağı yönündeki iddialar sosyal medyada gündeme bomba gibi düştü. Bu iddiaların ardından insanlar sosyal medya ve internet ortamında Fox Ana Haber yayından kalkıyor mu? şeklinder araştırma yapmaya başladı. Peki Fox Ana Haber gerçekten yayından kalkıyor mu? Fox Ana Haber yayından kalktı mı? Fox Ana Haber yayından kalkacak mı? Tüm bu gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Fox Ana Haber bülteninin seçim gününde yayından kalkacağına dair iddialar gündeme gelmeye başladı. Fox TV'nin Fox Ana Haber bülteni hafta içi her gün yayınlanan Fox Ana Haber bültenin yayından kalkıp kalkmayacağı konusunda gelişmeler şu şekilde:


Uçankuş'un haberine göre, Amerika'dan beklenen haber geldi. Ve Fox'un Disney'e satışı Amerika'da Rekabet Kurumu tarafından onaylandı. Şimdi sırada Avrupa ve Türkiye var. ABD sonrası diğer rekabet kurumu kararların da 3–4 ay süreceği tahmin ediliyor. Ancak Amerika'daki ilk onayla birlikte ilk haberler, duyumlar da gelmeye başladı. Genelde tüm dünyada da şu yazdığımız gibi olacak ama bizi ilgilendiren kısmı Disney Grubu'nun Türkiye'deki Fox TV'yi tamamen bir eğlence kanalı olarak konumlamaya karar verdiği iddiaları… Bu kararla birlikte Fox TV'de akşam-sabah v.s yayınlanan haber bültenleri tarzındaki haberciliğe, bu anlayış içerisinde yer vermeyecekleri belirtiliyor. Türkiye'de Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya, son dönemde belki de çok konuşulan isimler… Ancak 2018 yılı sonu itibariyle(6 ay sonra) uygulamaya başlanacağı ileri sürülen bu gelişmeyle birlikte kendilerini nasıl konumlayacakları da merakla bekleniyor. Kimileri yeni kurulacak bir haber kanalında yer alacaklarını söylüyor, kimileri ise İsmail Küçükkaya'nın haberlerden uzak sosyal yaşama dönük yayınlara dönebileceğini… Ayrıca haberi yöneten Doğan Şentürk ve ekibi ise her türlü programı yapabilecek bir donanıma sahip ve çok başarılı, çok tecrübeliler… Ancak, bu karar uygulanmaya başladığında ne tarz programlar yapacakları ise henüz bilinmiyor. Fakat, Fox yönetiminin bu kadar başarılı bir ekibi ellerinden kaçırmayacakları kesin…


Fatih Portakal kimdir?


Fatih Portakal, 1968 yılında Aydın Nazilli'de doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Nazilli'de okudu ve sonra geldiği İzmir'de okuduğu İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünü 1993 yılında bitirdi.

FATİH PORTAKAL MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"