comScore

Galatasaray Galatasaray

Fortuna Sittard, Galatasaray'dan Emrah Başsan'ı kiraladı

04 Ocak 2017, Çarşamba 19:45
Fortuna Sittard, Galatasaray'dan Emrah Başsan'ı kiraladı

Hollanda 2. Ligi ekiplerinden Fortuna Sittard'ın Emrah Başsan'ı kiraladı. Anlaşma KAP'a bildirildi.

FutbolArena - Galatasaray, Emrah Başsan'ın 2016/17 sezonu ikinci yarısı için bedelsiz olarak Hollanda 2. Lig takımı Fortuna Sittard'a kiraladı.

Sezon başında Galatasaray'ın bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Emrah Başsan ilk devrede Çaykur Rizespor'a kiralanmıştı. 24 yaşındaki oyuncu Rizespor'da iyi bir başlangıç yapsa da sonraki haftalarda yedek kalmış ve kiralık sözleşmesini Rizespor ile anlaşarak sonlandırmıştı.
KAP'A BİLDİRİLDİ

Galatasaray kulübü, Emrah Başsan'ın Hollanda 2. Ligi ekiplerinden Fortuna Sittard'a kiralandığını resmen KAP'a bildirdi. Açıklamada Emrah Başsan'ın alacaklarının Hollanda kulübü tarafından ödeneceği ifade edildi

İşte KAP'a yapılan açıklama:

"Profesyonel futbolcumuz Emrah Başsan'ın 2016-2017 sezonu ikinci yarısı için bedelsiz olarak Fortuna Sittard kulübüne geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.Bu süreçte oyuncunun ücretleri Fortuna Sittard tarafından ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

GALATASARAY, FORTUNA SİTTARD İLE PİLOT TAKIM ANLAŞMASI YAPACAK MI?

Geçtiğimiz yaz eski Galatasaray yöneticisi Özgür Işıtan Gün, Fortuna Sittard takımının çoğunluk hisselerini almış ve Fortuna Sittard'ın yüzde 85'i için 870 bin euro ödemişti.

Hollanda basını, Galatasaray'ın bu kulüple pilot takım benzeri bir anlaşma yaptığını ve Emrah Başsan'ı da Sittard'a kiraladağını yazmıştı.

Fortuna Sittard Hollanda 2. Ligi'nde 18. sırada yer alıyor ve kümede kalma mücadelesi veriyor.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"