comScore

Galatasaray Galatasaray

Florya'da onun izi ve gölgesi var

05 Şubat 2014, Çarşamba 02:30

Galatasaray taraftarı protesto ediyor, sevmiyor ama Mancini dahil tüm transfer operasyonunu yürüten isim Bület Tulun. Aslına Florya'nın gayri resmi sorumlusu demek en doğrusu.

FutbolArena Özel | Seveni ne kadar bilinmez ama sevmeyeni çok. Bülent Tulun'un gölgesi ve izleri Florya'da.
 
Galatasaray'da tüm transfer operasyonunu yürüten, imzayı attıran isim Bülent Tulun. Tulun, önce yönetimden transferin etkili isimleri Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst daha sonra da Terim'in gidişinin ardından ipleri iyice eline almış görünüyor. 
 
MANCİNİ OPERASYONU YÖNETTİ
Bülent Tulun'un kuşkusuz son aylarda en etkili olduğu konu Terim'in gidişi oldu. Tulun, Terim daha görevdeyken Roma'da Galatasaray Lisesi'nden devre arkadaşı alan Roma Büyükelçisi Hakkı Akil'in büyükelçilik ofisinde gizlice buluştuğu Roberto Mancini'ye Galatasaray Teknik Direktörlüğü'nün teklif etti. Zaten Terim'in gidişinin ardından 3 gün içinde Manci'nin ikna edildiğine de inanan çıkmadı.
 
TRANSFERİN SORUMLUSU TULUN
Galatasaray'ın yeni döneminde ipleri iyice eline alan Tulun, Akhisar deplasmanında Kulüp Başkanı Ünal Aysal'ın talimatıyla takım otobüsünün en önünde yer alınca kıyamet koptu. Yaşananlar üzerine Ünal Aysal, Tulun'un yanlış yaptığını ima edince Tulun bir kaç ay geride durma kararı aldı. 
 
Ara transfer dönemi gelince tekrar sahneye çıkan Tulun başta Alex Telles, Hajroviç, Koray Günter ve gerçekleşmeyen Ranocchia, Essien transferlerinde asıl rolü oynayan isimdi. Hatta Galatasaray Yöneticileri de transfere ilişkin sorularda adres olarak hep Tulun'u gösterdiler. "Bu konuyu Tulun bilir. Ona sorun" gibi.
 
ALMANYA'YA DAHA GİTMEDİ
Neredeyse Teknik adam, futbolcu operasyonunun tamamını yapan Tulun, taraftar tepkisi nedeniyle bir türlü Florya'nın başına resmi olarak geçemedi. Ancak Tulun'un Florya üzerindeki gölgesi hep devam etti. 
 
Önce Florya'nın başına bir sorumlu arayan yönetim, daha sonra futbolcularla Mancini arasında köprü olsun diye 5 aylığına Ujfalusi'yi göreve getirdi. Ujfalusi neden tercih edildi sorusuna yanıtsa bugün daha da netleşmiş görünüyor. Sadece devre arası transferindeki rolü düşünülünce, nereden bakılırsa bakılsın Tulun'un Florya üzerindeki etkisini azaltmamak için bu operasyonun yapıldığı ortaya çıkıyor.
 
FLORYA'NIN BAŞINA GEÇER Mİ?
Taraftarın tepki gösteriği Tulun'a en sonunda orijinal bir görev daha bulundu. Almanya Altyapı Proje Koordinatörü! 
 
Kulüp "Şubat 1'de göreve başlayacak" dedi ama transferden yorgun düşen Tulun henüz göreve başlamadı. Önümüzdeki hafta Almanya yollarına düşecek ama haftanın yarısında Almanya yarısında da Florya'nın gölgesi olmaya devam edecek. Eğer Galatasaray'da işler yolunda giderse yeni sezonda Florya'nın başındaki resmi isim olur. Olursa da kimse şaşırmasın.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.