comScore

Florentino Perez: 'Süper Lig futbolu kurtaracak!"

20 Nisan 2021, Salı 01:36
Florentino Perez: 'Süper Lig futbolu kurtaracak!

Florentino Perez, Avrupa Süper Ligi hakkında yeni açıklamalarda bulundu ve kapalı bir turnuva olmadığını, her yıl 5 takımın katılacağını dile getirdi. 

FutbolArena - Avrupa Süper Ligi Başkanı Florentino Perez, turnuvaya dair önemli açıklamalarda bulundu.

"DAHA ÇOK PARA KAZANACAĞIZ" 
Son dönemde büyük kulüpler çok para kaybetti ve kötü duruma düştü. Böyle anlarda çözüm üretmek zorunda kalırsınız. Avrupa Süper Ligi bu anlamda kulüpleri finansal anlamda güçlendirecek. Rekabetçi ortam ile daha çok para kazanacağız. 

"DEĞİŞİM GEREKİYORDU"

Futbol da hayattaki birçok şey gibi değişme uğramalı ve buna ayak uydurmalıyız. Avrupa Süper Ligi kapalı bir turnuva değil. Bütün kulüpler katılabilir. Her sene 5 takım lige katılacak. Mevcut para tüm takımlara dağıtılacak. 

"UEFA İHRAÇ EDEMEZ"

Avrupa Süper Ligi takımları Şampiyonlar Ligi veya kendi liglerinden ihraç edilmeyecek. %100 eminim. Bu imkansız. Ayrıca milli takım yasağı da uygulanamaz.

"PSG VE ALMAN KULÜPLERİYLE HENÜZ GÖRÜŞMEDİK"

PSG'e henüz davet gitmedi. Alman kulüpleriyle de konuşmadık. Şu anda 12 kulübüz ve 15 kulüp olmak istiyoruz. PSG ve Bayern Münih reddetse bile Avrupa Süper Ligi iptal edilmeyecek. 

"ZENGİNLERİ DEĞİL, FUTBOLU VE KULÜPLERİ KURTARMANIN YOLU"

Avrupa Süper Ligi zenginleri değil, futbolu kurtarmak için. UEFA, 2024 için yeni bir format sundu. 2024'e kadar biz ölmüş oluruz. Sadece büyük kulüpler değil, tüm kulüpleri ve futbolu kurtarmanın tek yolu bu."


Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"