comScore

Flaş! Messi: 'Barcelona'da kalıyorum' dedi ve başkana patladı!

04 Eylül 2020, Cuma 19:23
Flaş! Messi: 'Barcelona'da kalıyorum' dedi ve başkana patladı!

Lionel Messi, Barcelona'da kalıyor. Arjantinli yıldız sessizliğini bozdu. 

FutbolArena Dış Haberler - Lionel Messi günlerdir devam eden kaos ve belirsizliğin ardından Barcelona'da kalacağını açıkladı. Arjantinli yıldız Goal'e konuştu ve son derece çarpıcı ifadeler kullandı. 

İŞTE MESSI'NIN AÇIKLAMALARI
"BARTOMEU'NUN YÖNETİMİ FELAKET"

Mutlu değildim ve ayrılmak istedim. Ancak hiçbir şekilde izin verilmedi. Mahkemelik olmamak ve yasal bir anlaşmazlık yaşamamak adına Barcelona'da kalmaya karar verdim. Bartomeu'nun kulüp yönetimi tam anlamıyla felaket."

"EŞİM VE ÇOCUKLARIM AĞLADI"

Ayrılma kararımı eşime ve çocuklarıma söylediğimde herkes ağlamaya başladı. Çocuklarım ayrılmak, okul değiştirmek istemediler. Şu anda Barcelona'dayım. Çünkü başkan, ayrılmamın tek yolunun 700 milyon euro şartı olduğunu söyledi. Bu yüzden kalıyorum. 

"HERKES İÇİN EN İYİSİ BUYDU AMA..."

Çocuklarım burada büyüdü. Ailem burada. Ayrılmak istememde yanlış bir şey yoktu. Buna ihtiyacım vardı. Kulübün ihtiyacı vardı. Herkes için belki de en iyi karar buydu. Eşim, acı zor olmasına rağmen bana destek oldu.  Çocuklarım burada büyüdü. Ailem burada. Ayrılmak istememde yanlış bir şey yoktu. Buna ihtiyacım vardı. Kulübe, başkan da dahil olmak üzere, gitmek istediğimi söyledim. Tüm sene boyunca söylemiştim. Artık kenara çekilmenin vakti geldi diye düşündüm. Herkes için belki de en iyi karar buydu belki de. Eşim, acı zor olmasına rağmen bana destek oldu. 

Koeman hakkında konuşan Messi, "Şu anda yeni bir teknik direktör var. Koeman. Yeni fikirleri var. Bu güzel bir şey ama önemli olan takımın buna nasıl yanıt vereceğidir." ifadelerini kullandı. 

"KULÜBÜN DAHA FAZLA GENÇ OYUNCUYA VE YENİLİĞE İHTİYACI VARDI"

Kulübün daha fazla genç oyuncuya ve yeniliğe ihtiyacı olduğuna inandım. Barcelona'daki zamanımın artık bittiğini düşündüm. Üzgündüm çünkü kariyerimi hep burada bitirmek istediğimi söylemiştim. Başkana da bütün yıl bundan bahsettim ama vereceğim her kararımda özgür olduğunmu söyledi. Ancak sözünü tutmadı. 

"MEĞER NE ÇOK SAHTE İNSAN VARMIŞ"

"Bu süreç bana futbol dünyasındaki insanların gerçek yüzünü gösterdi. Meğer ne çok sahte insan varmış. Benim Barcelona'ya sevgim sorgulandı ve bu benim canımı yaktı. Ben Barcelona'yı seviyorum."

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)