comScore

Flaş! İskoçya'ya alt ligler tescil edildi! Premier Lig...

15 Nisan 2020, Çarşamba 20:39
Flaş! İskoçya'ya alt ligler tescil edildi! Premier Lig...

Son dakika! İskoçya'da alt ligler tescil edildi ve lider olan takımlar şampiyon ilan edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - İskoçya'da alınan kararla alt liglerin mevcut haliyle tesciline ve şu anda lider olan takımların şampiyon ilan edilmesien karar verildi. Buna göre Dundee United, Raith Rovers ve Cove Rangers takımları sezonu şampiyon olarak tamamladılar. 

Sky Sports'un haberine göre, alt ligler için tescil kararı alınırken Premier Lig'in durumu belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz haftalarda tüm kulüplere liglerin oynamması konusunda oylama yapılacağı kararı alınmış fakat özellikle Glasgow Rangers kulübü resmi bir açıklamayla bunu adil olmayacağını duyurmuştu. Lig yönetimi Premier Lig kulüpleriyle bu konuyla ilgili ayrı olarak görüşecek. 
RANGERS'TAN TEPKİ GELMİŞTİ

Glasgow Rangers kulübünden yapılan resmi açıklamada, maçların oynanmama ve hatta tescil kararının adaletsiz olacağı vurgulanırken, "Biz 38 haftanın da adaletli oynanmasını istiyoruz." ifadelerine yer verildi. 

İskoçya Premier Lig'de normal sezounda Celtic, 80 puanla lider durumda. 1 maçı eksik olan Rangers ise 67 puanla 2. sırada yer alıyor. Rangers, liglerin tescil kararına karşı çıktıklarını belirten bir açıklama yayınladı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!