comScore

Flaş! Hakemin arabasına bombalı saldırı

17 Ocak 2020, Cuma 19:17
Flaş! Hakemin arabasına bombalı saldırı

Kıbrıs Rum Kesimi'nde hakem Constanino'nun aracına bombalı saldırı gerçekleşmesinin ardından ligde bu haftaki tüm maçlar iptal edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Flaş! Kıbrıs Rum Kesimi'nde Omonia Nicosia'nın ülke futbolunda yolsuzluk ve şikenin yaygınlaştığı iddiasıyla UEFA ve FIFA'yı göreve çağırdığını belirten açıklamasının ardından yeni bir olay daha yaşandı. 

33 yaşındaki hakem Constanino'nun arabasına bombalı saldırı gerçekleşti. Saldırganların bombayı arabaya koyduğu ve hemen olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi. Polis raporlarına göre hakem Constanino'nun evinin otoparkında saldırı gerçekleşti. Patlama sonrası araçta büyük hasar meydana geldi. 
Bu gelişmenin ardından Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu liglere ara verildiği yönünde karar aldı. 

NELER OLMUŞTU?

Omonia Nicosia, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamda ülke futbolunda yolsuzluk ve şikenin yaygınlaştığını, bu durumun değişmesi adına hem UEFA, hem de FIFA'nın müdahale etmesi gerektiğini" duyurdu.  Omonia Nicosia yönetimi bazı maçlarının sonucuna kötü ve önyargılı hakemler tarafından müdahale edildiğini açıklayarak, "Artık buna dur demeliyiz. Bugüne kadar konuşmadık ama artık susmayacağız. Önümüzdeki hafta UEFA ve FIFA'ya başvuracağız. Elimizde yeterince kanıt var." dedi.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)