comScore

FLAŞ! Fatih Terim milli takımı bıraktı

26 Temmuz 2017, Çarşamba 16:25
FLAŞ! Fatih Terim milli takımı bıraktı

Fatih Terim, Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden istifa etti. Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Fatih Terim, Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden ayrıldı. Adı sık sık ayrılacak iddiaları ile gündeme gelen Fatih Terim, Milli takımdaki göveinden istifa etti.


Fatih Terim görevinden neden istifa etti?


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, görevinden istifa etti. Adı uzun süredir ayrılacak dedikoduları ile anılan Fatih Terim, şok bir kararla görevini bıraktı. Fatih Terim'in istifa üzerine futbol camiasında şok yaşanırken neden bıraktığı konusu merak ediliyordu. Fatih Terim'in istifa etmesindeki en büyük nedenin Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'den bırak çağrısı olduğu öğrenildi. 

Son olarak eski kaleci Rüştü Reçber ile polemiğe giren ve Alaçatı'da yaşanan kavga olayı ile gündeme gelen Fatih Terim, Federasyon ile olan anlaşmasını karşılıklı olarak sonlandırdı.
Türkiye Futbol Federasyon'u, Fatih Terim'e bu sezon alacağı 3.5 milyon Euro ödeme koşulu ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Fatih Terim'in adı sık sık Galatasaray ile anılıyordu.


TFF'den Fatih Terim istifası açıklaması


''Bir süredir kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan birtakım futbol dışı konular, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu yönetimini yıpratma amacı taşıyan bir hal almıştır.

Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki kısmında yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmiştir.

Gerek Türkiye'de gerek dünyada başarıları ile kendini kanıtlamış ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz.''

FutbolArena haber turu (20 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.