comScore

Flaş! Barcelona PSG'i şikayet etti! 'Messi transferi'

08 Ağustos 2021, Pazar 21:10
Flaş! Barcelona PSG'i şikayet etti! 'Messi transferi'

Barcelona, Messi'nin PSG'e transferini engellemek için şikayette bulundu. Ancak Finansal Fair Play komitesi PSG'in FFP kurallarına aykırı bir durumunu tespit etmedi. 

FutbolArena Dış Haberler - Flaş! Barcelona'yı temsil eden hukuk firması, Messi'nin PSG'e transferini engellemek için Avrupa Komisyonuna şikayette bulundu. 

Marca'da yer alan habere göre, 2019/20 sezonunda PSG'nin gelirlerinin %99'unun maaşlara, Barcelona'nın ise %54'ünün maaşlara harcandığı gerekçesiyle itirazda bulundu. Söz konusu itirazda PSG'nin Finansal Fair Play açısından daha kötü durumda olduğu ve dolayısıyla Messi ile sözleşme imzalanmasının kural ihlaline yol açacağına yönelik gerekçe belirtildi. 
Üyeler adına Juan Branco yaptığı açıklamada, "PSG'nin Finansal Fair Play'deki durumu şu anda Barcelona'dan daha kötü." açıklamasını yaptı. 

KOMİTE TESPİT ETMEDİ

Öte yandan Que T'hi Jugues'in haberine göre Financial Fair Play'den sorumlu komite, PSG'nin FFP kurallarını ihlal etmediği tespit edildi ve 2023'e kadar PSG'ye herhangi bir ekonomik yaptırım uygulanmayacağı öğrenildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!