comScore

Flaş! 14 yabancı 16'ya çıkarıldı! İşte detaylar

13 Ocak 2021, Çarşamba 17:55
Flaş! 14 yabancı 16'ya çıkarıldı! İşte detaylar

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yeni yabancı sayısını açıkladı. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ligin ikinci yarısından itibaren 14 yabancı sayısının 16'ya çıkarıldığını açıkladı. 

"KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFIMIZIN BİZDEN TALEBİ"
Kulüpler Birliği vakfımızın bizden en çok istediği konuların başında bilhassa kulüplerimizin elinde bulunan 14 yabancının üstündeki yabancı futbolcularını satamadıkları için onlara önemli derecede para ödemelerinden dolayı zararlarını anlattılar. Ayrıca bu oyuncuların FIFA'ya gitmesi durumunda kulüplerimizin ciddi tazminat ödeyeceklerini söylediler. 

"14 YABANCI SAYISINI 16'YA ÇIKARDIK"

İkinci yarıda uygulanmak üzere 14 yabancı sayısını 16'ya çıkardık. Çünkü gerçekten çok sıkıştırılmış bir lig takvimini yaşıyoruz. Çarşamba - Pazar yapılan maçlar. Türkiye Kupası maçları. Bazı takımların Avrupa'da oynadığı maçlar ve 16 Mayıs'ta bütün ligleri sonlandırmamızdan dolayı bugünden itibaren sıkı bir maç trafiği bilgisi dahilindedir. 

"LİGİ OYNATARAK SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BİTİRMEK İSTİYORUZ"

Kulüplerimizin mümkün mertebe futbolcularımızı sağlıklı bir şekilde futbol oynatarak ligi sonlandırmak istiyoruz. Bu kararların hepsi sıkışık takvim, hepimizin bildiği gibi yaşadığımız pandemi dolayı almış olduğumuz kararlardır. TFF bunun için bütün ligleri oynatarak sonlandırmak için elinden gelen bütün desteği kulüplerimize vermeye hazırdır. Bu kararları aldık. Bu toplantıları da sene içinde sık sık yaparak ligi sonlandırmak ana hedeflerimizden biridir. 

"16 MAYIS 2021'E KADAR OLAN KARARLARDIR"

Bu sezon sonuna kadar bütün aldığımız kararlar 16 Mayıs 2021'e kadar olan kararlardır. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"