comScore

Flamengo'dan sonra Brezilya'da bir kulüpte daha yangın!

12 Şubat 2019, Salı 02:19
Flamengo'dan sonra Brezilya'da bir kulüpte daha yangın!

Brezilya'da Flamengo'dan sonra bu kez yine Bangu kulübünün tesislerinde yangın çıktı. 2 futbolcu hastaneye kaldırıldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Brezilya'da bir yangın vakası daha! Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Brezilya'nın Flamengo futbol kulübünün spor okulunda çıkan yangında 10 çocuk hayatını kaybederken, 3 çocuk yaralanmıştı. 

Bu kez Eyalet Ligi'nde mücadele eden Bangu kulübünde yangın çıktı. Bir başka Rio de Janerio takımı olan Bangu kulübünde, futbolcular antrenman sonrasında dinlenmek için tesislere gittiği anda yangın çıktı. Yangında can kaybı olmaması sevindirirken, 2 kişi dumandan zehirlendiği için hastaneye kaldırıldı. 
Globo Esporte'in haberine göre, hastaneye kaldırılan 18 yaşındaki Diego taburcu değildi. Diğer Rocha ise müşade altında tutuldu. Yangının yaklaşık 10 dakika sürdüğü ve itfaiyenin kısa sürede yangını kontrol altına aldığı kaydedildi. 


 

Flamengo yangını nasıl olmuştu?


Flamengo'nun Rio'da bulunan tesislerinde sabaha karşı başlayan yangın sonucu altyapı binalarında kalan ve yaşları 14 ile 17 arasında değişen 10 futbolcunun yaşamını yitirdiği belirtildi. İtfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte yangına müdahale edildi ve kontrol altına alındı. 

Yaşamını yitirenlerin dışında çok sayıda yaralıların olduğu belirtildi. Yangının neden çıktığı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, incelemelerin devam ettiği aktarıldı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)