comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Flaş iddia! ''Pascal Nouma'nın cezasını Beşiktaş istedi''

07 Şubat 2017, Salı 11:54
Flaş iddia! ''Pascal Nouma'nın cezasını Beşiktaş istedi''

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Pascal Nouma'nın 7 ay ceza almasını Beşiktaş'ın istediğini öne sürdü.

FutbolArena - Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmada Van Persie'nin elini şortunun içine soktuğu görüntüler gündem oldu. Beşiktaş cephesi, yıllar önce benzer bir hareketten dolayı Pascal Nouma'nın 7 ay ceza aldığını ifade ederek Van Persie'ye de benzer bir ceza verilmesini talep ediyor.

''BEŞİKTAŞ CEZAYI KENDİSİ İSTEDİ''

Bu konuyla ilgili spor yorumcusu Mehmet Demirkol ise ilginç bir iddia ortaya attı. Demirkol: "Pascal Nouma'nın 7 aylık cezası için kimse boşuna federasyonu suçlamasın. Ben yıllarca bu konuyu yazdığım için rahatça bunları söyleyebilirim. Pascal Nouma'nın sözleşmesinde 6 aydan fazla ceza alırsa tazminat ödenmeden sözleşmesinin feshedilmesi maddesi vardı. Beşiktaş yönetimi, Nouma'nın 6 aydan fazla ceza almasını federasyondan talep etti. Federasyon da 7 ay ceza verdi. Zaten Nouma sonrasında bu ceza için dava açtı ve davayı da kazandı. Kimse federasyonu suçlamasın." ifadelerini kullandı.

 

Pascal Nouma'ya 7 ay cezayı Serdar Bilgili mi verdirdi?


Elini şortuna sokması nedeniyle geçmişte 7 ay ceza alan Pascal Nouma, sosyal medyada ses getirecek açıklamalarda bulundu. TFF'nin o dönem kendisine 5 ay ceza vereceği ancak Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'nin 7 ay ceza gelmesini sağladığı iddiası hakkında ilk kez konuştu.

Pascal Nouma açıklamasında, "Hayatımın her döneminde başım dik yürüdüm. Yaptığım harekete mazeret aramadım. Formamı düzeltiyorum falan demedim. Sustum, cezamı çektim. Evet zamanında yanlış bir hareket yaptım, linç edildim. Hiçbir sporcunun aldığım cezayı alsın istemem. Hareketin ardından ne oldu, ne yaşandı bilmiyorum. TFF'nin bana 5 ay vereceğini ama yönetimin 7 ay verdirdiği söylendi. Kimileri de TFF kendi kararıyla 7 ay ceza verdi dedi. Benden sonra bu hareketi yapan birçok futbolcu ceza almadı. Tek bildiğim bana karşı verilen bu cezanın kimseye verilmediğidir. Herhalde ben öldükten sonra da hala tartışılacak." ifadelerini kullandı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"