comScore

Fiorentina Fiorentina

Serie A'da Emre Mor çılgınlığı

03 Ağustos 2017, Perşembe 20:31
Serie A'da Emre Mor çılgınlığı

Serie A takımları, Emre Mor'un transferi için birbirleriyle yarışıyor.

FutbolArena - Serie A'nın zirveye oynayan köklü İtalyan kulüpleri, Borussia Dortmund'un genç yıldızı Emre Mor'un peşinde... İlk teklifi yapan Fiorentina'nın ardından sırasında Roma ve Napoli de Dortmund'un kapısını çaldı.

FATİH TERİM'DEN FİORENTİNA'YA TAVSİYE
Emre Mor'u transfer etmek için girişimlerde bulunan Fiorentina için kulübün efsane teknik direktörlerinden Fatih Terim İtalyan basınına konuştu. Geçtiğimiz aylarda Fiorentina'nın 'efsaneler buluşuyor' programına da davetli olarak katılan Terim, İtalyan basınına verdiği demeçte, "Emre Mor Fiorentina'da fenomen olur" dedi. 

Emre'nin İngilizcesinin olduğunu ve İtalyanca da öğrenebileceğini düşünen Terim, "Emre çok yetenekli bir oyuncu. Onun rahat olması gerek. İtalya'da zorlanacağını düşünmüyorum. Fiorentina'da fenomen olur" dedi. 


Emre Mor hangi takıma transfer olacak?


Fiorentina'nın bu teklifinin ardından, Cengiz Ünder'den çok memnun kalan Roma, bir başka genç milli oyuncumuz Emre için de teklif yaptı. Roma, Fiorentina'nın teklifini yükseltirken Emre için adeta bir açık arttırma yaşanmaya başlandı. 

SARRİ'YE UYGUN

Oyun karakteri bakımından çabuk hücumcuları kullanmayı seven ve Mertens, İnsigne gibi isimleri parlatan Sarri de Emre Mor'un peşine düştü. Napoli'nin teklifi ise bonservis bedelinin 20 milyon euro seviyesine çıktığı yazılıyor.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)