comScore

Fiorentina Fiorentina

İtalyan futbolcu Davide Astori ölü bulundu

04 Mart 2018, Pazar 14:12
İtalyan futbolcu Davide Astori ölü bulundu

İtalyan ekiplerinden Fiorentina'nın kaptanı Davide Astori, Udinese maçı öncesi kaldıkları otelin odasında ölü bulundu. İtalyan futbolcu Davide Astori kalp krizi sonucu vefat etti.

FutbolArena - İtalyan futboluna şok. Futbol dünyası İtalya'dan gelen haber ile sarsıldı. Fiortentina kaptanı 31 yaşındaki savunma oyuncusu Davide Astori bugün oynanacak Udinese maçı öncesinde takım kampında ölü bulundu. 

Fiorentina'nın kaptanı Davide Astori, Udinese maçı öncesi kaldıkları otelin odasında ölü bulundu.  İtalyan futbolcunun ölümüne ilişkin kulüpten henüz açıklama gelmezken, teknik direktör Stefano Pioli'nin ilk tepkisinin "Bir bir trajedi" oldu.


İtalyan futbolcu Davide Astori neden öldü?


İtalya basını ise futbolcunun uykusunda öldüğü ve kalp krizi geçirmiş olduğu ihtimali üzerinde duruyor. 31 yaşındaki Davide Astori 14 kez milli takım forması giydi ve Mancini'nin Galatasaray için istediği isimlerden biriydi.
İtalyan kulüpten yapılan açıklamada, "Kaptan Davide Astori'nin ani ölümü nedeniyle Fiorentina derin üzüntü duymaktadır. Bu korkunç ve hassas durum nedeniyle ve özellikle O'nun ailesine saygı gösterilmesini ve hassasiyet gösterilmesini rica ediyoruz" denildi. 

BUGÜNKÜ MAÇLAR TATİL EDİLDİ

Öte yandan İtalya Profesyonel Oyuncular Birliği, Davide Astori'nin ölümü sonrasında tüm lig maçlarının ertelenmesini talep etti. Alınan karar neticesinde bugünkü tüm Serie A maçları tatil edildi.


Ölü bulunan Davide Astori kimdir?


Otel odasında ölü bulunan İtalya'nın Fiorentina takımında forma giyen 31 yaşındaki savunma oyuncusu kariyerinde Milan gibi önemli takımlarda da forma giymişti. 31 yaşındaki oyuncu Roberto Mancini'nin döneminde Galatasaray'ın gündemine gelmişti. Astori kariyeri boyunca 379 karşılaşmada süre almıştı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)