comScore

Fiorentina Fiorentina

Davide Astori'nin ölümünde cinayet şüphesi

05 Mart 2018, Pazartesi 16:09
Davide Astori'nin ölümünde cinayet şüphesi

Fiorentina forması giyen Davide Astori'nin maç öncesi odada ölü olarak bulunmasının yankıları devam ediyor.

FutbolArena Dış Haberler - İtalya Ligi takımlarından Fiorentina'da forma giyen Davide Astori, Udinese ile oynanacak maç öncesi kamp yapılan otelde odasında ölü olarak bulundu. İtalya'yı yıkan ölüm haberinin ardından Astori'nin hayatını kaybetme nedeni araştırılmaya başlandı. İtalyan futbolcunun ölümünün perde arkasında cinayet olabileceği öne sürüldü.
 

Davide Astori neden öldü?


Udinese ile oynanacak maç öncesi ölü olarak bulunan Astori hakkında İtalyan kulübünden yapılan açıklamada, "Kaptan Davide Astori'nin ani ölümü nedeniyle Fiorentina derin üzüntü duymaktadır. Bu korkunç ve hassas durum nedeniyle ve özellikle O'nun ailesine saygı gösterilmesini ve hassasiyet gösterilmesini rica ediyoruz" denildi. 

CİNAYET SORUŞTURMASI AÇILDI
İtalyan güvenlik güçlerinin yaptığı araştırma sonucu cinayet şüphesi olabileceği iddiası da ortaya atıldı. Bu doğrultuda soruşturma açıldığı ve cinayet olup olmadığının araştırıldığı belirtildi.
 

Davide Astori kimdir?


Otel odasında ölü bulunan İtalya'nın Fiorentina takımında forma giyen 31 yaşındaki savunma oyuncusu kariyerinde Milan gibi önemli takımlarda da forma giymişti. 31 yaşındaki oyuncu Roberto Mancini'nin döneminde Galatasaray'ın gündemine gelmişti. Astori kariyeri boyunca 379 karşılaşmada süre almıştı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)