comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'ın büyük hedefi! 400 milyon Dolar

14 Ekim 2016, Cuma 08:59
Fikret Orman'ın büyük hedefi! 400 milyon Dolar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, tesisleşmeyle birlikte gelirleri 400 milyon Dolar seviyesine getirmek istediklerini söyledi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman, Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan yenilenmeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Orman, tesisleşme yaparak ve borçları yapılandırarak 400 milyon Dolar seviyesinde gelir elde etmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Sabah Gazetesi'ne konuşan Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde:
HEPSİ BİR ARADA OLMAK ZORUNDA

"Biz hem büyüyor, hem tesisleşiyor, hem güçleniyor hem de borçlarımızı yapılandırıyoruz. Aynı zamanda şampiyonlukların peşinden koşuyoruz. Bence camiamız ve kamuoyu, bu kadar yatırımın ve sportif başarının aynı anda gerçekleştirilmesinin zorunluluğunu ve önemini kavrıyor. Bu yapıyı, yeni tesislerle ve yatırımlarla devam ettireceğiz. Gelirleri her yıl arttırarak 350-400 milyon dolar seviyesine çıkaracak yatırımlar planlıyoruz. Bizi güneşli günler bekliyor."

GEÇEN SEZONDAN DAHA BAŞARILIYIZ

"Ligde iyi bir konumdayız, Şampiyonlar Ligi'nde iddiamızı sürdürüyoruz. Geçen seneye baktığımızda bu dönem daha başarılıyız. 3-4 transfer yapmak istiyorduk. Ancak şartlar gereği bu sayıyı biraz yukarı çekmek zorunda kaldık. Avrupa'daki rakibimiz Napoli grubun favorisi olarak görülüyor ama geride kalan maçlar her an her şeyin olabileceğini gösterdi. İçeride de de dışarı da mağlubiyetler alabiliriz. Mühim olan 6 maçın ardından gruptan çıkabilmek."

CENK & CANER İYİ DOSTLAR

Beşiktaş'ın idmanında yaşanan Cenk Tosun- Caner Erkin kavgasına da değinen Başkan Fikret Orman, "Çok güçlü bir kadromuz var. Herkes oynamak istiyor. Yaşananlar Beşiktaş'ı zayıflatmaz. Aksine daha da güçlendirir. Bu tür olaylara anlık bakıyoruz ve küçük tartışmalar olarak yorumluyoruz. Onlar iyi dostlar ve her fırsatta bunu sergiliyorlar" ifadelerini kullandı.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.