comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan transfer açıklaması

02 Eylül 2016, Cuma 15:22
Fikret Orman'dan transfer açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Beşiktaş'ta yeni transfer edilen futbolculara toplu imza töreni düzenlendi. İmza törenin ardından Fikret Orman açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, transfer dönemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"ZOR BİR TRANSFER DÖNEMİ GEÇİRDİK"
"Zor bir transfer dönemi geçirdik. Geçen sene Atınç ve Demba Ba'yı satmıştık. Bu da bize bir bütçe yaratmıştı. O yüzden rahat hareket etmiştik. Bu sezon ise takımı korumayı hedefledik. Bunun dışına sadece Gökhan Töre'yi vererek çıktık. Bu transferden gelen 3,5 milyon Euro'luk bütçemiz oldu. 

UEFA ile anlaşmamız gereği ne kadar oyuncu satarsak, ona göre transfer yapabiliyoruz. Ayrıca takımın bütçesi 59 milyon Euro. Bunun üzerine çıkmamamız gerekiyor. Bir de kar elde edebilecek pozisyona gelmemiz gerekiyor. Bu üçünü de dengelememiz lazımdı. Buna yönelik çalışmalar yaptık.

Bazı transferlerimiz proje transferleriydi. Oğuzhan ve Utku gibi. Diğerleri de takıma güç katacak oyuncular. Çok fazla transfer yapmak toplama bir takım oluşturmak demek. Biz bunu seçmedik."

"NASRI İLE İLGİLENDİK"

"UEFA'ya vereceğimiz listede yerli oyuncu kontenjanı var. Atınç Nukan ve Caner Erkin transferlerini bu yüzden yaptık. Beşiktaş'ın bir stratejiis var. Biz o doğrultuda hareket ediyoruz. Bizim Sosa'yı satma niyetimiz yoktu. Fakat 8 milyon Euro'nun üzerinde bir bedel verdikleri için Beşiktaş'ın menfaatleri adına sattık. 

Stoper ve forvet transferi için çalışmalarımızı son 14 günde yoğunlaştırdık. Fakat mantıklı teklifler gelmedi. O bölgeye yabancı 1 oyuncu daha alsaydık forvet bölgesine transfer yapamayacaktık.

Nasri ile ilgilendik. Fakat olayın çok derinlerine inmek istemiyorum. Kendisi başka bir takıma gitmek istedi. Biz, Beşiktaş'ın kurallarına uyacak oyuncuları istiyoruz. Oyuncuların gece hayatları da bizim için önemli."

"ŞENOL GÜNEŞ ÇOK HAKLI"

"Şenol hocanın transferler hakkında yaptığı açıklamalar doğru. O kendisi açısından çok haklı. Bir teknik direktör hazırlık kampında transferlerin bitmesini ister. Hocalık kolay bir şey olsa zaten ben yaparım. Zor olduğu için Şenol Güneş yapıyor. O kendi açısından haklı, biz de kendi açımızdan haklıyız. Türkiye'nin en namuslu, şerefli ve başarılı hocası Şenol Güneş'tir. Hocamız da benim gibi laz, olur öyle şeyler"

"MENAJERLERE PARA ÖDEDİK"

"Geçen sene de biz menajerlere para ödedik. Bu futbolun içerisinde olan bir şey. Artık herkesin bir menajeri var ve onlarla görüşmek zorundasınız. Bu sezon da, geçen sezon da menajerlik ücretleri ödedik. Bütün yöneticilerimiz çok başarılı işlere imza attı. Umut Güner bu sezon harika işler çıkardı. Geçen sezon Erdal Torunoğulları da aynı şekilde çok iyi çalıştı."

"TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİR"

"Tolga Zengin hakkında çok eleştiri yapılıyor. Kimin haddine bizim kaptanımız hakkında öyle konuşmak? Şenol Güneş gibi efsane bir kaleci bizim teknik direktörümüz. Biz gidip Şenol Güneş'e hangi kaleciyi oynatacağını mı öğreteceğiz? Herkes hocamıza saygı duymak zorunda. Bizim işimiz, takımımızı desteklemek. Kalecilik nankör bir iş. Tolga Zengin bu takımın kaptanı ve bizim için de önemli bir insandır. Bizim şampiyonluğumuzda en kritik maç olan Galatasaray maçında devre arasında soyunma odasında yaptığı konuşmayla bize maçı kazandırmıştır."

"BOYKO'NUN TOP OYNAMASI LAZIM"

"Boyko, Malaga'ya giderek top oynayacak. Ben oyuncu kaybetmek istemiyorum. Orada zaman alıp forma giyecek. Geri gelmesi için kiralık olarak gönderdim. Mustafa Pektemek'i de geçen sezon göndermeliydik. Başakşehir'e yolladık, ben çok sevindim. Orada oynuyor ve gol atıyor. Buraya geri dönmek için gitti."

"ABOUBAKAR, CENK'TEN FORMAYI ZOR ALIR"

"Aboubakar'ın satın alma opsiyonu 10 milyon euro, Caner Erkin'in opsiyonu 1 milyon euro. Kiralama ücreti yüksek diyorlar. Aboubakar 35 milyon euroyu görmüş bir oyuncu arkadaşlar. Ben Aboubakar'ın Cenk'ten formayı zor alacağını düşünüyorum. Çok kolay değil Beşiktaş'ta forma bulmak."

"OĞUZHAN'A 15 MİLYON EURO TEKLİF GELMİŞTİ"

"Oğuzhan'a 15 milyon euro teklif daha evvel gelmişti. Oğuzhan Beşiktaş'ın star oyuncusu. Oğuzhan bu sene Şampiyonlar Ligi'nde usta oyuncuyu gösterecek. Oğuzhan, transfer yapılmak için yapılacak bir oyuncu değildir. Oğuzhan'ı isteyen kulüpler, bizim yaptığımızı gösterecek"

"ETO'O'DAN SON DAKİKADA VAZGEÇMEDİK"

"Eto'o'nun Beşiktaş'a transferi, başka oyuncularımızı öldürme pozisyonuna getiriyordu. Eto'o'dan son dakikada vazgeçildiği gibi bir durum yok. Eto'o'ya Allah mevcut takımında mutluluklar versin. Antalyaspor'un şikayeti sonrası başka takımlar ilgilenmiş olabilir ama biz ilgilenmedik. Beşiktaş duruşu olan bir takım."

"GRUBUMUZ ÇOK ZOR"

"Şampiyonlar Ligi'nde grubumuz zor. Fakat biz de kolay bir rakip değiliz. Vodafone Arena'dan çıkmak kolay değil. Biz bu gruptan lider de çıkabiliriz, üçüncü de olabiliriz. Bu sene o sene diyoruz."

"KİMSE ZEKAMIZLA ALAY ETMESİN"

"Gomez için bize ücret ödeme konusunda Fiorentina başvuru yaptı. Fakat biz kontratı görmek istediğimizi söyledik. Kontratı göstersinler ona göre ödeme alacağız. Alamanya'da gazeteler 7 milyon Euro yazdı, fakat 14 milyon Euro rakamları da telaffuz edilmişti. Fiorentina'nın bize getirdiği rakam 1 milyon 100 bin Euro. Kimse bizim zekamızla alay etmesin."

"VELİ'Yİ SAHADA GÖRMEK İSTİYORUZ"

"Veli Kavlak'ın sözleşmesini kısa bir süre durduracağız. Ameliyatını olacak ve sonra takıma katılacak. Biz oynayan bir Veli görmek istiyoruz. Başta sözleşmesinin durdurulmasına sıcak bakmadı ama son gelen bilgi kararının değiştiği yönünde."

"KOMBİNELERİ İPTAL EDERİM"

"Biz herkesin hakkını korumak durumundayız. Taraftarlarımız stadımızda merviden boşluklarında durduğu zaman onları tespit edip, telefonlarına mesaj yolluyoruz. Eğer buna devam ederlerse kombineleri iptal ederim. Beşiktaş'ın zarar görmesine izin vermem. TFF'ye de gerekli başvuruyu yaptık. Taraftarlarımıza sesleniyorum lütfen Beşiktaş'a zarar vermeyelim. Gruur duyacağımız bir stadımız var. Bu son ikazım, bundan sonra kimse "ben duymadım" demesin. Gelen bütün taraftarların her adımını izliyoruz."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.