comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan Gökhan Töre, Jose Sosa ve Mario Gomez hakkında transfer açıklaması

31 Ekim 2016, Pazartesi 22:30
Fikret Orman'dan Gökhan Töre, Jose Sosa ve Mario Gomez hakkında transfer açıklaması

Sezon öncesi transfer döneminde yaşadıkları zorlukları anlatan Orman, takımdan ayrılanlara göndermelerde bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi'nde ağırlayacakları Napoli maçı öncesi Tivibu Spor'un sorularını yanıtladı.

Sezon öncesi transfer döneminde yaşadıkları zorlukları anlatan Orman, "Mali şartlardan dolayı transferi geç bitirdik. Çok fazla transfer yaptık. Açıkçası bunun için biraz endişeliydim. Hocamız Şenol Güneş tecrübesiyle bu endişemi giderdi. Sakatlıklar çok olunca geniş bir kadro kurduğumuzu gördüm. Futbol takımımız iki kulvarda namağlup gidiyor. Umarım her şey yolunda devam eder." ifadelerini kullandı.
 

Gökhan Töre Beşiktaş'a dönecek mi?


Beşiktaş ayrılan futbolculara göndermelerde bulunan Fikret Orman, "Beşiktaş kulübünün toprağı çok özel. Bu topraklardan giden herkes Beşiktaş'ı arar. Gökhan Töre Avrupa'ya gideceğim diyordu. Durumunu görüyorsunuz. Gidince Beşiktaş'ın değerini anlıyorlar. Gökhan Töre'nin sözleşmesi var ve dönmesi söz konusu değil." dedi.
Manuel Fernandes'in geri dönmek istediğini açıklayan Orman, "Bu sene mesela Fernandes Beşiktaş'a gelmek istedi. Ben dedim ki, Fernandes'in Beşiktaş'la işi olamaz. Quaresma mesela dönerken 'ben hata yaptım ve evime dönmek istiyorum' demişti. Kandırmadan, bunu hissettirdi." açıklamasını yaptı.
 

Mario Gomez Beşiktaş'a geri dönecek mi?


Mario Gomez için ayrı bir parantez açan Orman, "Mario Gomez'in giderken söyledikleri yakışmadı. 'Beşiktaş averaj takımı mı olacak? Şampiyonlar Ligi'ne gidecek kadroyu göreyim' anlamında laflar etti. Bunlar doğru işler olmadı. İşte Beşiktaş'ın olduğu yer belli. Mario Gomez'in kulübüyle 3-4 yıllık kontratı var. Bizim kontratlı oyuncuyla konuşmamız söz konusu değil. Mario Gomez dönmek istiyorum derse o günün şartlarıyla oturur bakarız." dedi.
 

Fikret Orman'dan Jose Sosa açıklaması


Jose Sosa'yı da eleştiren Fikret Orman, "Zekamla alay edilmesi ve Beşiktaş üzerinden siyaset yapılması en kızdığım şey. Sosa bunları yaptı. Sosa'nın ayrılış süreci çok kötüydü o yüzden. Gomez iyi çocuk ama Sosa'nın yaptıklarından sonra dönmesi biraz zor." dedi.

"Şampiyonlar Ligi'nde temennimiz üst turlara çıkmak." açıklamasını yapan Fikret Orman, Şenol Güneş'in sözleşmesi hakkında "Hocanın kontratım bitiyor diye bir endişesi yok. Bizim de Şenol Güneş konusunda endişemiz yok." dedi.


 

Beşiktaş devre arasında transfer yapacak mı?


Ocak ayında transfer olabileceği sinyalini veren Orman, "Beşiktaş'ta transfer bitmez. Devre arası takviyeleriyle daha iyi yerlere gidebiliriz." ifadelerini kullandı. Orman sözlerinin devamında "Futbol akademisi ile ilgili yatırımlar yapacağız. İkinci bir takım satın alacağız." sözlerini sarf etti.

Fikret Orman'dan Fırat Aydınus yorumu:

Fenerbahçe - Karabükspor maçında tartışmalı kararlar veren Fırat Aydınus'u eleştiren Orman, "Eski hakemlerin yavaş yavaş emekli olması lazım. Hesap yapan hakemler Türk futbolunu geriye götürüyor. İsimleri belli yani. Bu hakemlerden Türk futbolunun kurtulması lazım. Dün akşamki maçtan eminim Fenerbahçe yöneticileri ve taraftarları da memnun kalmamıştır." dedi.

Caner Erkin'in bonservisi:

Aşil tendonu kopan ve sezonu kapatan Caner Erkin'in opsiyonuu açıklayan Orman, "Caner Erkin'in satın alma opsiyonu 1 milyon euro ama biz yine de pazarlık yapacağız." ifadelerini kullandı.

Spor programları eleştirisi:

Televizyonda yayınlanan spor programlarını eleştiren Orman, "Çok seviyesiz spor programları var. 4 saat hem de. 4 saat ne konuşacaksınız?" sözlerini sarf etti.

Oğuzhan Özyakup açıklaması:

Oğuzhan Özyakup ile igilenen kulüplere mesaj veren Orman, "Oğuzhan'ı özel kılan şey özel kabiliyeti. Çok üst düzey yerlere gelebilir. İyi yerlere de gitmek istiyor. Onu almak isteyen bir kulüp onu oynatmak için almalı. Oğuzhan'ın da, benim de isteğim bu yönde. Zaten ona bu konuda sözüm var." dedi.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.