comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan Aziz Yıldırım'a gönderme! '72 saat kala...'

04 Şubat 2017, Cumartesi 10:47
Fikret Orman'dan Aziz Yıldırım'a gönderme! '72 saat kala...'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe'nin kupa maçlarında hasılat ve tribün paylaşımı konusunda TFF'ye yaptığı itiraza yanıt verdi.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe'nin zorlu maç öncesi TFF'ye hasılat ve tribün paylaşımı konusunda yaptığı itirazla ilgili Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan açıklama geldi.

Hürriyet'e konuşan Fikret Orman, Kuralların gelecek yıllarda değişebileceğini dile getiren Orman, "Kuralları biz değil, TFF düzenledi. Biz de kurallara uyuyoruz. Diğer kulüpler de uymuşlar. Yıllardır aynı kurallara itiraz etmeyen kulüpler önümüzdeki günlerde konuyla ilgili olarak görüşlerini bildirir ve gelecek yıllarda kurallar değişebilir" dedi.
"KULÜPLER BİRLİĞİ KARARINA UYARIZ"

Hiçbir kulübün mağdur olmasını istemediklerini belirten Orman, "Yeni statü ve kurallar konusunda Kulüpler Birliği'nde oy birliğiyle alınacak tüm kararlara saygılıyız. Ama bu kurallar neden böylesi önemli bir maça 72 saat kala gündeme geliyor? Sezon başında konuşulması gereken konuyu, şimdi gündeme getirmek düşündürücü" dedi.

Fenerbahçe yönetimi, TFF'ye yaptığı başvuruda statüde konuk takıma sadece tribünlerin yüzde 5'inin ayrılmasının yer almadığını belirtirken, hasılatlarda loca ve VIP gelirleri yer almadığı için zarara uğranıldığını savunmuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)