comScore

FutbolArena TV

Fikret Orman: "Yeni başkanımıza yapılan haksızlık olursa başkaları gibi susmam"

15 Ekim 2019, Salı 13:50

Beşiktaş'ta Fikret Orman gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ŞENOL GÜNEŞ İLE BEN ANLAŞTIM"

"Şu anda seçim sürecindeyiz. Beşiktaş'ın başkanı olarak açıklamalarımla kimseyi rencide etmek istemem. Adaylar kendi programlarını yapacaklar ve kendilerini ifade edecekler. Ahmet Nur Çebi ile 6.5 sene görev yaptık ve önemli işlere imza attık. Abim dediğim bir insan. Arada sürtüşmeler olur ama bizim tek amacımız Beşiktaş'a hizmet etmektir. Görev sürecim boyunca her konuyu ikinci başkanımla istişare etmişimdir. İyi bir şey olduğunda herkes sahiplenir ama olumsuz bir durumda konu başkana refere edilir. Aradan zaman geçtikten sonra benim başkanlık dönemimle ilgili her şey daha net anlaşılacaktır. Şenol Güneş ile ben anlaştım ve benim irademle Beşiktaş'ın başına geldi. Yönetim kurulunda herkes istediğini söyler ama son kararı başkan verir. Şenol Hoca ile 2 kez şampiyonluk yaşadık ve taraftarlarımızı mutlu ettik."

"YAŞANANLARI HAK ETMEDİM"

"Kırgınlıklarımın sebeplerini anlattım. Hiçbir zaman yorgun değilim. Sadece bu yaşananları hak etmediğimi düşündüm. Bu, 1 senelik bir süreç. Beşiktaş'ın kanaat önderlerini her yerde topladım ve yönetime destek çıkmalarını istedim ama böyle bir destek görmeyince görevimi sonlandırmaya karar verdim. Serdal Bey'e de geçtiğimiz gün benim devamın olup olmayacağı sorulmuş. Kimse benim devamın değil. adişah değilim, kimse de şehzade değil. Biz, Beşiktaş'ın en kötü döneminde, "Şimdi değilse ne zaman" sözüyle göreve geldik. Tarihin en büyük yatırımlarını kazandırdık. Hiçbir kaynağımız yokken yarattık. Bundan sonraki arkadaşlar da aynı gayret içerisinde olacaktır."

ÇAĞDAŞ SEVİNÇ (FUTBOLARENA): "Son kez aday olacağınızı söylemiştiniz. Fikret Orman için başkanlık isteği tamamen bitti mi? İlerleyen dönemlerde sizi yeniden aday olarak görür müyüz?"

"Güzel bir gazetecilik sorusu. Bundan sonraki süreç ne gösterir bilmiyorum ama ben Beşiktaş'ta yapacaklarımı yaptım. Bundan sonrasını yeni nesillere bırakmak lazım. Aileme ve arkadaşlarıma biraz daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Ayrıca bir taraftar olarak zevk içerisinde maçları izlemeyi özledim. Hep zorluklar içerisinde eziyetle çalıştım. Herkes evinde uyurken sabahlara kadar ödemeleri nasıl yapacağımı düşündüm. İnşallah ileride bunların kıymeti anlaşılır."

"YENİ BAŞKANIN EMRİNDEYİM"

"Kırgınlıklarım yeni değildi. Mayıs ayında da aday olmamayı düşündüm fakat ele aldığımız projeler ve borç yapılandırması vardı. Son dönemim olacağı için ortaya atılan yalanların kesileceğini düşünmüştüm. Bundan sonraki arkadaşlar, biz nasıl yaptıysak daha iyilerini yapmak için çalışacaklardır. Yeni seçilecek başkanın emrindeyim. Hiç öyle kulisler yapmam. Yeni başkan kim olursa olsun elimden gelen desteği vereceğim. Onlara haksızlık yapılırsa ben susmam, çıkıp onlara destek veririm."

Beşiktaş Videoları