comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman: 'Mitrovic'e çamur atanlar var'

16 Ocak 2017, Pazartesi 10:29
Fikret Orman: 'Mitrovic'e çamur atanlar var'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Matej Miitrovic'in maliyetine eleştiri yapanlara yanıt verdi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın 4,2 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Matej Mitrovic'e yönelik eleştirilere başkan Fikret Orman'dan yanıt geldi. Mitrovic'i izleyerek transfer ettiklerini ifade eden Fikret Orman, "Algı operasyonları devam ediyor. Hocamızla bile uğraşıyorlar. Ama her türlü engeli aşacağız. Bizi durduramayacaklar" dedi.

Milliyet'in haberine göre; özellikle Hırvat stoper Matej Mitrovic'in kiralanabileceği iddialarına isyan eden ve resmi siteden açıklama yaptıran Orman'ın "Demba Ba, Atınç ve Ersan'ı satarak kulübe yaklaşık 100 milyon TL getirdik. Kimse bunları gündeme getirmiyor, herkes Mitrovic'in bonservisine verdiğimiz parayı konuşuyor" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.
"HALA ÇAMUR ATANLAR VAR, MITROVIC'İ İZLEMEDEN..."

Yönetici arkadaşlarıyla önceki gün yemekte buluşan ve son durumu masaya yatıran Başkan Orman'ın "UEFA tarafından borç durumu riskli olan kulüplerin listesi yayınlandı. İçinde Beşiktaş yok ama konuşulanlara ve yazılanlara bakılınca, sanki Beşiktaş batmış... Bu kulüp nerelerden bugünlere geldi kimse konuşmuyor. Hırvatistan Milli Takımı'nın genç stoperini aylarca izleyerek aldık, fakat hala çamur atanlar var. Bir maçını dahi izlemeden bu futbolcumuzu kötülüyorlar" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

"ALLAH'IN İZNİYLLE BU SENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Başkan Fikret Orman'ın son dönemde talip oldukları oyuncuların Türkiye'ye gelmek istemediklerinin de altını çizdiği belirlendi. Türk kulüplerinin genel olarak bu problemi yaşadıklarına vurgu yapan Orman'ın, "Bizim bugüne kadar ödediğimiz paralar ortada. Türkiye'de bazı oyuncular astronomik rakamlar alıyor ve oynamıyor. Kimse bunları konuşmuyor. Bizim mali başarımız ortada ama konuşan yok. Ligde ikinci kez üst üste şampiyon olmak istiyoruz ancak maalesef içimizden bile bize sallayanlar var. Her şeye rağmen Allah'ın izniyle bu sene de şampiyon olacağız" diye konuştuğu ifade edildi.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)