comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman: ''Fenerbahçe maçı gereğinden fazla uzadı''

07 Şubat 2017, Salı 14:23
Fikret Orman: ''Fenerbahçe maçı gereğinden fazla uzadı''

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, Vodafone Arena ile olan sponsorluk sözleşmesini uzattı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışı veren Siyah beyazlı kulüp, stadın açılmasıyla birlikte sponsorluk anlaşması yaptığı Vodafone ile yeni anlaşma sağladı.

Düzenlenen imza töreninde, Beşiktaş, Vodafone ile olan forma göğüs reklamı anlaşmasını 2 yıl uzattı. İmza töreninde söz alan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman şu  ifadeleri kullandı;
''VODAFONE ANLAŞMASI 150 MİLYON DOLAR'I GEÇMİŞ DURUMDA''

''Vodafone ile işbirliğimiz 150 milyon Dolar'ı geçmiş durumda. Forma göğüs anlaşmamızı imzalayacağız. 2018-2019 sezonuna kadar yıllık 7 milyon dolarlık anlaşma sağladık. Vodafone ailesine, bize gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum. Vodafone ile daha büyük başarılara imza atacağız. Türkiye'nin mevcut şartlarına rağmen dolar üzerinden yaptığımız anlaşmaya uyarak hareket ettiler.Bizim Vodafone ile yaptığımız anlaşma kazan-kazan üzerine. İlişkilerimize uzun süreli bakıyoruz.''

''DERBİDE HATAMIZ VARSA ÖZÜR DİLERİZ''

''Fenerbahçe maçı çok uzadı. Ezeli rakibimizle çok maç yaptık ve yapacağız da. Futbol konuşmamız lazım. Biz büyük bir kulübüz, efendiyiz. Bizim olacağımız yerler işte böyle büyük firmalarla anlaşma yapılan yerler. Derbiyle ilgili yaptımız ne hata varsa herkesten özür diliyorum. Futbol herkese mutluluk vermeli. Bunun için uğraşmalıyız. Bizim açımızdan maç. Pazar gününde kalmıştır. Bende de hatalar var. Polemik yaratacak konulara girmemeliydim. Üzgünüm. Fenerbahçe'ye de başarılar diliyorum. Türkiye Kupası'nda tur atladılar. Biz lig ve UEFA Kupası'na odaklandık."


Beşiktaş Vodafone ile sponsorluk anlaşmasından ne kadar kazanacak?


Beşiktaş'tan yapılan bilgilendirmede Vodafone ile yapılan sponsorluk anlaşmasının revize edilerek 2 yıl daha uzatıldı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın da katılacağı imza töreninin 7 Şubat Salı günü saat 10:00-11:00 arası Vodafone Arena'da yapılacağı bildirildi.

Beşiktaş, Vodafone ile 2013 yılında 145 milyon dolarlık anlaşma yapmıştı.

KAP AÇIKLAMASI 

Beşiktaş, göğüs sponsoru Vodafone ile sözleşmesini 2 yıl daha uzattığını KAP'a bildirdi. Beşiktaş, 2017-2018 ve 2018-2019 sezonları için Vodafone'dan toplam 10 Milyon Amerikan Doları kazanacaklarını açıkladı.

İşte o açıklama:

"Şirketimiz ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında 20 Ağustos 2013 tarihinde imzalanmış olan Reklam Hakları, Forma ve Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu Sözleşmesi("Sözleşme") kapsamında 2014-2015 sezonunda başlayan forma göğüs reklamı(ana sponsorluk) anlaşmamız sözleşme kapsamında yer alan uzatma opsiyonu kullanılarak 2017-2018 ve 2018-2019 sezonları için toplam 10 Milyon Amerikan Doları + KDV tutarı karşılığında 2 sezon daha uzatılmıştır."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)