comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman Divan Kurulu'nda patladı

30 Ekim 2016, Pazar 11:56
Fikret Orman Divan Kurulu'nda patladı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında kulübün geleceği hakkında konuşurken, Fenerbahçe ve Galatasaray'dan örnekler verdi. 

FutbolArena - 30 Ekim Pazar günü Vodafone Arena'da gerçekleşen olan Divan Kurulu toplantısında Beşiktaş'ın borcu açıklanırken, başkan Fikret Orman çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

BEŞİKTAŞ'IN TOPLAM BORCU AÇIKLANDI
Divan Kurulu toplantısında Beşiktaş kulübünün toplam borcunun 1 milyar 524 milyon TL olduğu açıklandı. 

FİKRET ORMAN: "GALATASARAY MALLARIMIZI SATALIM DEDİ. BİR DE BİZE BAKIN."
Divan Kurulu toplantısında konuşan başkan Fikret Orman, Beşiktaş'ın mali durumu  ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu:

Birbirimizi sevmek zorunda değiliz. Hepimizin ortak noktası Beşiktaş olmalı. Bazı konuşmalar bizi rencide ediyor. Bakın Galatasaray, yolun sonuna geldik, mallarımızı satmak istiyoruz dedi. Bir de bize bir bakalım. Nerelerden buraya geldik. Biz bugüne kadar gelip malımızı satalım dedik mi? Hiç böyle bir şey gördünüz mü bizden?"

"FENERBAHÇE'NİN BORCU AÇIKLANDI, KİMSE BİR ŞEY DEMEDİ."

"Fenerbahçe'nin borcu açıklandı, 1 kişi çıkıp bir şey demedi. Fakat biz sabahtan akşama kadar bunu konuşuyoruz. Niyetiniz ne? Beşiktaş'ı yönetenler haysiyetli ve onurlu insanlardır. Biz yalan mı söylüyoruz? Sizi mi kandırıyoruz?"

"CAS'TA 19 DAVAMIZ VARDI."

"Burada amele gibi çalıştım ben amele. Stadı yapana kadar. Amacınız nedir? Şahlanmış şekilde gidiyoruz. Beşiktaş'ı 330 milyon dolar borçla aldığımız günden bu yana sadece 100 milyon dolar faiz ödedik. Biz yedi yetimin hakkını kimseye vermeyeceğiz diye günde 18 saat çalışıyoruz. Çocuklarımla bile ilgilenemiyorum. "Herkes yazlıklarına giderken biz Beşiktaş için çalışıyoruz. Biz yalancı mıyız? Ne yaptık bunları hak edecek?"

"CAS'ta 19 davamız vardı. Hiç duyuyor musunuz Beşiktaş davaları kaybediyor? Bunlar kendiliğinden mi oluşuyor?"

"MİLLETİN 20 YILDA YAPAMADIĞINI 4 YILDA YAPTIK."

Beşiktaş'ın kavgaya ihtiyacı yok. Sokakta herkes çok mutlu. Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulübü. Biz niye kavga edelim. Beşiktaş'ın borcunu yüksek göstermenin kime ne faydası var? İlk kez kar elde ettik. Borç başka türlü nasıl düşecek? Fenerbahçe 12 milyon dolar gelir elde ettik diyor. 7-8 milyonunu salondan elde ediyorlar. Biz 35 bin TL kar ediyoruz. Yatırım yapmadan nasıl rakiplerle rekabet edeceğiz? Borcu artırma diyorlar. Ya ben Samantha mıyım? Nasıl olacak başka? "Beşiktaş'ın parası transferlerle çarçur ediliyordu. Şimdi böyle bir şey duyuyor musunuz? Ne yapmamızı istiyorsunuz? Bana cimri diyorlar. 5 milyon TL'nin üzerinde para harcadık müze için. Dünyada eşi benzeri olmayan bir müze yapıyoruz. Hepimizin gururu bu. Ümraniye tesislerine bir tane çivi çakılmamış. 10 milyon TL civarında yatırım yaptık. Ümraniye'de 2000'den beri bir çivi çakılmamış. Yaklaşık 10 milyon TL yatırım yaptık. Spa merkezi yaptık. Yapmayalım mı?" Milletin 20 yılda yapamadığını biz 4 yılda yaptık."

"BJK TV'Yİ HD YAYINA GEÇİRECEĞİZ."

Biz işimizi gücümüzü bıraktık emek veriyoruz. Biz yalancı değiliz. Kimseyle kavga etmek için buraya gelmedik ama kimsenin de onurumuzla oynamasına izin vermeyiz. "Bizim gizli ajandamız yok. Üstünü kapattığımız bir şey yok. BJK TV'yi HD yayına geçireceğiz. Bana diyorlar ki, şampiyon olduk başkan artık yanımızda yok. Bakın benim de evlatlarım var. Yönetici arkadaşlarımın da evlatları var. Maaşla çalışmıyoruz biz. Tek emacımız Beşiktaş. Sizin içinizden geldik, sizin içinize döneceğiz. Tek hedefimiz aranıza döndüğümüzde iyi anılmak. Başka amacımız yok."

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.