comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman: 'Beşiktaş'ın önünü kesmeye çalışıyorlar'

21 Eylül 2016, Çarşamba 19:15
Fikret Orman: 'Beşiktaş'ın önünü kesmeye çalışıyorlar'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündemdeki konular ve Galatasaray derbisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray derbisi öncesi BJK TV'de açıklamalarda bulundu.

DEPLASMAN YASAĞI KALKACAK MI?
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Sanırım yarın karar çıkacak. Uzun zaman sonra deplasman yasağı kalkıyor. Bu işte öncülüğü biz yaptık." dedi. 

Taraftara çağrıda bulunan Orman, "Bazı endişelerim var. Taraftarlarımıza derbide sakin olmaları çağrısında bulunuyorum. Beşiktaş efendiliktir." şeklinde konuştu.

Galatasaray yönetimine de çağrıda bulunan Fikret Orman, "Galatasaray'ın da uyarıda bulunması lazım. Taraftarlarının Vodafone Arena'da sakin olmaları çağrısında bulunmalılar." ifadelerini kullandı.

"Onlar geliyorlarsa biz de gideceğiz." diyen Orman, "Güzel bir lig olsun. Kimse bunu çirkinleştirmesin." temennisinde bulundu. 

Fikret Orman, "Deplasman biletlerini satmaları için Galatasaray yönetimine vereceğiz. Onlar biletlerini taraftarlarına satsınlar, biz biletlerimizi sattık" dedi.

"İLK DERBİYİ KAZANIP, TARİHE GEÇELİM" 

Vodafone Arena'daki ilk derbinin Galatasaray karşısında oynanacağına dikkat çeken Fikret Orman, "Galatasaray maçından 3 puan alarak Vodafone Arena'daki ilk derbiyi kazanalım ve tarihe geçelim." şeklinde konuştu.

Derbi için bir skor tahmini yapmayacağını söyleyen Orman, "Doğru olmaz bu rakip için de bir motivasyon olur" yorumunda bulundu.

FİKRET ORMAN: "TARAFTAR HAKLI, BİLETLER PAHALI"

"Derbi biletlerinin fiyatını çok bulan taraftarlarımız haklı" diyen Fikret Orman "Biletler karaborsada satılacağına Beşiktaş para kazansın. Taraftar ucuz bilet istiyor fakat borcumuz fazla. 32 bin kombine satabiliyoruz. Daha fazlasına izin yok kalan biletler de pahalı oluyor" dedi. Orman bilet fiyatlarının yüksek olma sebebi olarak "Fazla gelir elde etmek ve karaborsayı engellemek için bilet fiyatlarını yüksek tuttuk." şeklinde konuştu.

Orman bu konuyla ilgili son olarak, "Bilet fiyatlarına tepki gösteren taraftarlarımız haklı. Dinamo Kiev maçında bilet fiyatlarını düşüreceğiz." müjdesini verdi.

"TFF HAKSIZLIK EDİYOR DİYEMEM..."

Derbi gününün değiştirilmemesiyle ilgili olarak da konuşan Fikret Orman "Ülkemizi Avrupa'da temsil ediyoruz. TFF bize haksızlık ediyor diyemem. Maç gününü değiştirmek için çabaladılar ama olmadı." dedi.

FİKRET ORMAN'DAN GOMEZ MÜJDESİ

Mario Gomez'in Wolfsburg'ta maçını izlediğini söyleyen Başkan Fikret Orman, "Beşiktaş huzurlu bir yer. Başka bir yerde olmuyor. Gidenler anlıyor Beşiktaş'ın kıymetini. Almanya milli takımına Mario Gomez'i biz gönderdik. Keşke farklı değerlendirmiş olsaydı. Allah yolunu açık etsin." şeklinde konuştu. 

Mario Gomez'in dönüşü ile ilgili de açık kapı bırakan Orman, "Mario Gomez'in kararını sonuna kadar bekledik. Queresma'da gitti geldi o da bir gün dönebilir." dedi.

Mario Gomez'in satışından alınacak payla ilgili de konuşan Fikret Orman, "Sözleşmeyi istedik bekliyoruz. Yakın zamanda hukuksal sürece başlarız gibi gözüküyor." dedi.

"BEŞİKTAŞ SAYESİNDE, FENERBAHÇE İLE GALATASARAY'IN YAKINLAŞMASINA SEVİNDİM"
Beşiktaş karşısında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yakınlaştığını söyleyen Fikret Orman buna sevindiğini dile getirirken, "Rakiplerimizle polemik yaratmamak gibi bir duruşumuz var. Oyunlara gelme niyetinde değiliz." dedi.

Talisca'nın bonservisinin alınıp alınamayacağı ile ilgili soruya da cevap veren Orman, "Büyük laflar etmek kolay, tutmak zordur. Talisca burada mutlu, biz de ondan mutluyuz. Zaman içinde ne olur bilemeyiz." ifadelerini kullandı.

Basketbol şubesi hakkında da konuşan Fikret Orman, "Bu sene basketboldan önemli şeyler bekliyoruz. Kendi bütçemizde iddialıyız. Ben de basketbolu çok seviyorum." ifadelerini kullandı.

ORMAN: "BU SENE SON..."

Forma satışı ile ilgili de konuşan Orman, "Forma satışında 500 bini geçme hedefindeyiz. 21 mağazadan 90 mağazaya çıktık." dedi. 

"Bu sene son 2 yıldızlı formamızı sattığımızı düşünüyorum." diyen Orman, "Kol kola Beşiktaş için çalışmalıyız." şeklinde konuştu.

FİKRET ORMAN "BEŞİKTAŞ'IN ÖNÜNÜ KESMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Beşiktaş'ın önünün kesilmesini isteyenler olduğunu söyleyen Orman, "Beşiktaş'ın önünü kesmeye çalışıyorlar. Bu fotoğrafı görüyorum. Taraftarlarımızı bu sebeple sürekli uyarıyorum." şeklinde konuştu.

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.