comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Fikret Orman, Aziz Yıldırım'ın yolunda'

08 Şubat 2017, Çarşamba 13:09
'Fikret Orman, Aziz Yıldırım'ın yolunda'

Erman Toroğlu, Fenerbahçe yenilgisi sonrası Türkiye Kupası'na "süt kupası" diyen Fikret Orman'a "Aziz Yıldırım'ın yolunda ilerliyorsun" diye yazdı.

FutbolArena - Erman Toroğlu, Sabah Gazetesi'ndeki yazısında Fİkret Orman'a yüklendi ve Aziz Yıldırım'ın yolunda ilerliyorsun dedi.

Toroğlu yazısında, "Stada 40 bin kişi gelmiş, bütün Türkiye maça odaklanmış, Beşiktaş kaybedince “Süt Kupası”… Haklı, hüngür hüngür ağlayanlara biberonla süt vermek lazım.Aziz Yıldırım'ı tenkit eden sen Fikret Orman, hızla onun yolunda ilerliyorsun. Eğer ikiniz de sahnede kalırsanız Aziz Orman olarak anılabilirsiniz…" ifadelerini kullandı.


Erman Toroğlu'nun Beşiktaş - Fenerbahçe maçıyla ilgili Aziz Yıldırım ve Fikret Orman yorumu


Ziraat Bankası'ndan 100 milyon lira kredi alacaksın, bunu ödeyemeyeceksin, eski borçlarını yapılandıracaklar, sonra sen ona laf edeceksin...
Ziraat Bankası'nın işine "Süt Kupası" deyip zurnanın son deliği muamelesi yapamazsın, ne kadar özür dilersen dile leblebiyi yuttun bir kere...

Fikret Orman, elendikleri Ziraat Türkiye Kupası maçından sonra bir beyanat veriyor; "Bu zaten Süt Kupası" diyor… Stada 40 bin kişi gelmiş, bütün Türkiye maça odaklanmış, yer olsa bir o kadar daha seyirci girecek stada ama Beşiktaş kaybetmiş… Kazansaydı bu cümleyi söylemeyecekti. Kaybedince 'Süt Kupası' oldu. Fikret Orman haklı... Mağlup olunca, insanlar hüngür hüngür ağlıyorlar, onlara büyük bir biberonla süt vermek lazım.
Biberondan sütü cakka da cukka da çeksinler, sinirleri yatışsın. Malum süt sinirleri yatıştırır. Şimdi gelelim sadede;
Fikret Orman'ın beyanatı Türkçe'de bir laf vardır ya tam cami duvarına şey etmeye benzemiş... Bakınız neden?

KREDİ VERDİĞİ TEK KULÜP BEŞİKTAŞ

Ey sevgili okurlar! Ziraat Bankası Türkiye'de tek bir kulübe kredi açmıştır. O da Beşiktaş'tır. Miktarı da 100 milyon lira civarındadır. Bu konuda daha fazla açıklama yapılırsa size bu konuda da bilgi veririm. Ziraat Bankası Genel Müdürü'nün adı Sayın Hüseyin Aydın'dır. Sayın Aydın, Beşiktaş kongre üyesidir. Fikret Orman, hem Ziraat Bankası'ndan milyonlarca kredi alacaksın, bunu Beşiktaş Kulübü'ne harcayacaksın, bu parayı aldıktan sonra ödemeye zorlanacaksın, yeniden kredi isteyeceksin.

Sana yeniden bir kredi vermeyecekler ama sana bir kıyak yapacaklar senin eski borçlarını yapılandıracaklar.

Ey Fikret Orman! Ondan sonra da çıkacaksın, Ziraat Türkiye Kupası'na "Süt Kupası" yani zurnanın son deliği diyeceksin. Ayıp... Sonra da sana bu zurnayı çaldırmaya başlayacaklar. Sonra yandım Allah deyip başlayacaksın kıvırmaya. Ya Fikret Orman, "Madem öyle işte böyle" derler adama. Hadi şimdi çık işin içinden, çıkabilirsen…


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"