comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman: 'Şampiyonluğun en güçlü adayıyız'

03 Ekim 2016, Pazartesi 15:20
Fikret Orman: 'Şampiyonluğun en güçlü adayıyız'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman, Arnavutköy Beşiktaşlılar Derneğinin açılışında önemli açıklamalarda bulundu. DHA'nın derlediği açıklamalar şu şekilde:

"ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYIYIZ"
"Ligin çok başındayız. Taraftarımızın coşkusu şampiyonlukla alakalı değil, genel olarak Beşiktaş camiasının birbirine kenetlenmişliği var, yönetimle Beşiktaş'ın takımlarıyla kenetlenmişliği var. Şampiyonlukla ilgili konuşmak için şu anda erken. Geçen sezon başladığımızda da Trabzonspor mağlubiyeti vardı. Şu anki puan durumuna bakınca geçen seneden daha fazla puan toplamış durumdayız. Ligin çok başı. Beşiktaş bu sene çok güçlü bir kadrosu var. Biraz da fazla transfer yaptık. Kendi transferimizden sapmış durumdayız. Ben Beş transferden fazlasını doğru bulmuyorum ama bu sene Şampiyonlar Ligi de olduğu için daha fazla transfer yapmak durumunda kaldık. Milli ara bize iyi gelecektir. Şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Şampiyonlar Ligi'nde de bir üst tura çıkmak için çok önemli bir noktadayız." 

"DEPLASMAN TARAFTARINI KAFESTEN ÇIKARMALIYIZ"

"Futbol taraftarla güzel. Karşılıklı rekabet de hoş bir şey. UEFA ya da şampiyonlar ligi maçı oynamış olsak Galatasaray'la oraya nasıl taraftar gelebiliyorsa lig maçına da gelebilmeli. Zaten geldiler ve güzel oldu. En önemli konu bunun bir adım ileri gitmesi lazım. Kafesler içinde maç izletmekten çıkarmamız lazım. İngiltere'deki gibi gayet medeni şekilde seyretmek lazım. Bu da yapılabilir. bunun formülü de belli. biletleri kulüplere satacaklar, kulüpler kendi seçtikleri taraftarlarına satacaklar. oradan gelen cezalar kulüplere geliyor. o cezalardan sorumlu kulüp oluyorsa bu deplasman biletlerini kulüpler satın alacaklar ve kontrollü olarak dağıtacaklar. kontrollü olarak Beşiktaşla ilgilisi olan, mağazalardan alışveriş yapan maçlara gelen kişilere vermek lazım. Bunu diğer kulüpler de yaparlar. bu bir tiyatro değil, spor müsabakası. insanlar hoplayacaklar, bağıracaklar, çağıracaklar, birbirilerini kızdıracaklar ama terörize olaylar olmayacak." 

"ABOUBAKAR TARTIŞMALARI GEREKSİZ"

"Aboubakar tartışmaları gereksiz ve yersiz. Aboubakar kendini kanıtlamış bir oyuncu. Biz onu kiralamak için almadık sözleşmesini uzatmak üzere aldık. Beşiktaş'ta göstereceği performans teknik kadro ve bizim fikirlerimizle karar vereceğiz.Yeni bir ülkede ve duygusal bir arkadaş. Bizim takımdaki çocuklar İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca lisanlar hakim onlar iletişimi kurabiliyor ama Aboubakar Fransızca konuşuyor o yüzden biraz daha yalnız kalıyor. Onun o tarafını destekleyeceğiz. Kalitesini ispatlamış genç bir oyuncu ve önemli işler yapacağına inanıyoruz." 

"BEŞİKTAŞ'IN TOPRAĞI AYRIDIR"

"Gomez tartışmalarını da siz sormadan söyleyeyim. Beşiktaş'ın devre arasına 3 ay var. Bu arada lig var, Şampiyonlar Ligi, Türkiye Kupası maçları var. Bu kadroyla oynanacakken, bunu başka bir şekilde yapamayacağımız belliyken bu günden 3 ay sonrasını konuşmaya gerek yok. Bu süre içinde Aboubakar gollerini atar, inanılmaz bir performans yakalar farklı olur. Futbolda 1 hafta ilerisini konuşamazsınız. Bunu konuşmanın yeri ve zamanı değil. Para verdiğimiz verim beklediğimiz oyuncuları takıma kazandırma sırası.Şu anda ona gayret ediyoruz. Gomez'le Beşiktaş taraftarının ayrı bir ilişkisi var. Beşiktaş'ın toprağı ayrıdır,buradaki verimlilik başka yerde olmaz.Giden arar, her giden aramıştır.Guti Real Madrid'in kaptanıydı ama orayı değil burayı arıyor. Gidenlerin Hepsinin takımlarında başarılı olmasını isteriz. Gomez'in önemli hizmetleri oldu. Sosa para kazandırarak gitti."  

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE 4. OLMAYIZ"

"Şampiyonlar ligi zor bir lig. Ucunda da önemli paralar var, oyuncular için de önemli bir vitrin. Buradan 1. de 2. de 3. de olabiliriz ama dördüncü olmayız demiştim kuralar çekildiğinde. Kimseye kolay lokma olmayacağımızı gösteriyoruz ilk günden beri. Takım oyunu oturmaya başlayınca daha da etkili olacağız. İyi yoldayız, tecrübeli bir teknik heyetimiz var.Taraftarlar da takımlarının arkasında kenetlenmiş durumda. Daha da iyi olacak." 

"PARALEL YAPILANMAYA İZİN VERMEM"

"Divan Kurulu ile ilgili mahkemenin kararını yönetimde istişare edeceğiz. Bu konuya çokgirmek istemiyorum ama Beşiktaşın genel kurulundan Beşiktaş'ı yönetme yetkisi alan tek kurum yönetim kuruludur. Divan kurulu istişare kuruludur 3 ayda bir toplanır. Divanda akil olan insanlar, eskiden yöneticilik yapmış insanlar yönetime tavsiyelerini söylerler. Beşiktaş'ta bir paralel yapılanmaya müsaade etmem.Burası bir parlamento, ana muhalefet yeri değil, burada Beşiktaş'ı yönetmek için mücadele ediyoruz hepimiz. Beşiktaş'ta iktidar olmak isteyen varsa genel kurula gider biz adayız der, programını açıklar. Biz bu şekilde bakıyoruz. Divan Kurulu seçimi olacak ama ne zaman olacak bakacağız."

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.