comScore

FIFA'dan iki eski üyesine ömür boyu men cezası

06 Mayıs 2016, Cuma 17:20
FIFA'dan iki eski üyesine ömür boyu men cezası

FIFA, davaları ABD'de süren ve yolsuzluk yapmaktan suçlu bulunan Güney Amerikalı iki eski üyesine verdiği futboldan ömür boyu men cezasını yürürlüğe soktu

FIFA, ABD'de süren davada yolsuzluk yapmaktan suçlu bulunan Güney Amerikalı iki eski icra kurulu üyesi Luis Bedoya ve Sergio Jadue'ye futboldan ömür boyu men cezası verdi.
 

Luis Bedoya ve Sergio Jadue'ye ömür boyu men cezası


FIFA Etik Komitesinden yapılan açıklamada, eski FIFA İcra Kurulu Üyeleri Kolombiyalı Bedoya ile Şilili Jadue'nun kişisel çıkarları adına rüşvet almak suçundan futboldan ömür boyu men cezası aldığı ve bu cezanın yürürlüğe girdiği belirtildi.

ABD'de açılan yolsuzluk davası kapsamında geçen yıl kasım ayında düzenlenen operasyonla, ülkelerinde o dönem futbol federasyonu başkanlığı yapan Bedoya ile Jadue, dolandırıcılık ve rüşvet suçlarından gözaltına alınmıştı.

Copa America ve Copa Libertadores futbol turnuvalarının telif haklarını özel şirketlere satmak ve milyonlarca dolar kar etmekten suçlu bulunan ikilinin davaları ABD'de devam ediyor ve hapis cezası almaları bekleniyor.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!