comScore

FIFA'dan hakem Ali Palabıyık'a milli maç görevi

01 Şubat 2018, Perşembe 17:43
FIFA'dan hakem Ali Palabıyık'a milli maç görevi

FIFA kokartlı Türk hakemlerden Ali Palabıyık Güney Kore-Letonya A Milli maçını yönetecek.

FutbolArena - FIFA kokartlı hakemlerden Ali Palabıyık, 2018 Dünya Kupası Finallerine katılacak Güney Kore ile Letonya A Milli Takımları arasında 3 Şubat Cumartesi günü oynanacak hazırlık maçını yönetecek.
 

Letonya - Güney Kore maçı ne zaman, saat kaçta?


DHA'nın haberine göre Antalya Mardan Stadyumu'nda oynanacak ve 3 Şubat Cumartesi günü 17.30'da başlayacak karşılaşmada Palabıyık'ın yardımcılıklarını Esat Sancaktar ve İbrahim Çağlar Uyarcan yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Ali Şansalan olacak.
 

Atilla Türker'in Ali Palabıyık yorumu


FutbolArena'ya konuşan Atilla Türker, Palabıyık için yaptığı yorumda "Türk futbolunda tanıdığım en değerli hakemlerden biri Ali Palabıyık. Palabıyık'ın en büyük özelliği cesareti. Gördüğünü çalması. Ama olaylar öyle gelişiyor ki bilinçaltına yerleşiyor bazı baskılar. Nihayetinde bu insanlar da gazeteleri okuyor, baskıları görüyor… Şu anda istenmeyen hakemlerin başında Ali Palabıyık geliyor. Korkak deniyor. Özellikle son haftalarda yönettiği maçlar sonrası eleştirilere bakın gözünün önündeki kırmızı kartı görmüyor diyor. Düşünün: En cesur hakemlerden biri Ali Palabıyık'tı. O bile şu an korkak olarak nitelendiriliyor. O bile baskı altında… Hakemler kara listeye alınmamak için büyük takımların lehine düdük çalıyor." dedi.

Milli Takımla ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.