comScore

FIFA'dan federasyonlara Koronavirüs desteği

25 Haziran 2020, Perşembe 22:24
FIFA'dan federasyonlara Koronavirüs desteği

FIFA, Koronavirüs ile mücadelede ülke federasyonları için yardım bütçesi oluşturdu. 

FutbolArena Dış Haberler - FIFA, Koronavirüs ile mücadele kapsamında federasyonlara yardım amacıyla 1.5 milyar dolar bütçe uyardı. 

FIFA'ya ait olan 221 federasyonun her biri bu bütçeden 1 milyon dolar dolacak. Ayrıca kadın futbolunun gelişimi için 500 bin dolar teahsis edilecek. 
Buna göre federasyonlara 1 milyon dolar, federasyonlara ise 2'şer milyon dolar hibe edilecek. Öte yandan her federasyona gelirlerinin %35 oranında faizsiz kredi sağlanacak. 
 

Koronavirüsten nasıl korunulur? Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!