comScore

FIFA harekete geçti! Kulüplere yardım

01 Nisan 2020, Çarşamba 14:52
FIFA harekete geçti! Kulüplere yardım

FIFA, koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen kulüplere yardım edecek.

FutbolArena Dış Haberler - Tüm dünyayı etkisi altına alan koornavirüs salgını nedeniyle FIFA harekete geçiyor. Liglerin ertelenmesi nedeniyle ekonomik olarak ciddi zararlara uğrayan kulüpler için yaratılacak fon üzerinden yardım yapılması planlanıyor. İngiliz basınında yer alan haberlere göre FIFA, kendi bütçesinden yaratacağı havuzla federasyonları ve kulüpleri destekleyecek. 

FIFA'DAN 2.7 MİLYAR DOLARLIK YARDIM
New York Times'ta yer alan habere göre FIFA, kendi bütçesi içerisinden 2.7 milyar dolarlık bir yardım yapacak. Ülke federasyonlarıyla iletişime geçmeyi planlayan FIFA, virüs nedeniyle ekonomik yapıları etkilenen ve zarara uğrayan kulüplere maddi destekte bulunacak. 

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren FIFA yetkilisi, "Dünyadaki futbol camiası koronavirüs nedeniyle ciddi zarara uğradı. FIFA, şu anda iyi bir ekonomiye sahip ve zor zamanlarda kulüplere yardımcı olmak için elimizden geleni yapmak zorundayız. Bu nedenle, FIFA dünyanın dört bir yanındaki futbol kulüplerine yardımcı olacak bir fon üzerine çalışıyor" dedi.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"