comScore

FETÖ davasında Bekir İrtegün'ün ifadesi: "Emre Belözoğlu, Mehmet Topal, Alper, Gökhan Gönül, Uğur Boral"

16 Ekim 2018, Salı 17:34
FETÖ davasında Bekir İrtegün'ün ifadesi:

FETÖ'nün futbol yapılanması davasında sanıklardan Bekir İrtegün'ün ifadesi ortaya çıktı. 

FutbolArena - FETÖ'nün futbol yapılanması davasında eski  futbolcu Ömer Çatkıç'ın tahliyesine karar verildi. Mahkeme, eski futbolcu Zafer Biryol'un ise tutukluluk halinin devamına hükmetti. 

Öte yandan sanıklardan Bekir İrtegün, DHA'nın haberine göre savunmasında şunları söyledi:
"KENDİMİ HİÇBİR ZAMAN BU YAPIYA AİT HİSSETMEDİM"

Bu örgütle ilgili sıkıntı olmadığı süreçte, iyi insanlar olarak bildiğimden zaman zaman sohbetlerine katıldım. 17-25 Aralık'tan sonra ister istemez uzaklaşmaya başladım. Ama birden iletişimimi kesemedim. Uzaklaştım" dedi. 2009'da Ali isimli şahısla tanıştığını, bu şahısla 3-4 sene boyunca zaman zaman sohbetlere katıldığını, bu kişinin kendisine bir programdan söz etmesi üzerine ByLock programını indirdiğini Google Play aracılığıyla indirdiğini ifade eden İrtegün, "Aklıma hiç kötü bir şey gelmedi. Normal bir uygulama sandım. Takımımla yurt dışına giderken pasaportuma el konulunca konudan haberdar oldum. O dönem bu yapı, devlet tarafından örgüt olarak kabul edilmemişti. Kendimi hiçbir zaman bu yapıya ait hissetmedim. O zamanlar bu yapıyla ilgili böyle sıkıntılar yoktu. İyi niyetli insanlar diyerek iletişim kurmuştum" şeklinde konuştu.

"KATILDIĞIM SOHBETLERDE EMRE, MEHMET TOPAL, ALPER POTUK, GÖKHAN GÖNÜL VE UĞUR BORAL'I GÖRDÜM"

Hep devlet okullarında okuduğunu, ailesinin bunlarla ilgisi olmadığını da belirten İrtegün hakimin sorusu üzerine, "Katıldığım sohbetlerde Emre Belözoğlu, Mehmet Topal, Alper Potuk, Gökhan Gönül ve Uğur Boral'ı gördüm."

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!