comScore

Fethiyespor Fethiyespor

Fenerbahçe - Athletic Bilbao maç sonu önemli detaylar

18 Temmuz 2017, Salı 00:04
Fenerbahçe - Athletic Bilbao maç sonu önemli detaylar

Fenerbahçe - Athletic Bilbao hazırlık maçıyla ilgili detayları İsviçre'de takımı yakından takip eden Milliyet Gazetesi Muhabiri Senad Ok, FutbolArena'ya aktardı. 

FutbolArena - Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarına devam ederken, dördüncü hazırlık maçında Athletic Bilbao ile karşı karşıya geldi. Sarı Lacivertlilerde teknik direktör Aykut Kocaman'ın rotasyona gittiği maçta gol sesi çıkmadı. Fenerbahçe'de, Athletic Bilbao maçında kim, nasıl oynadı? Fenerbahçe'nin hazırlık maçlarındaki performansını İsviçre kampında takımı yakından takip eden Milliyet Gazetesi Muhabiri Senad Ok, FutbolArena'ya aktardı. 


Fenerbahçe hazırlık maçlarında nasıl oynadı, takım ne durumda?


Fenerbahçe yeni sezon hazırlıkları kapsamında dördüncü hazırlık maçında Athletic Bilbao ile golsüz berabere kaldı. Daha önce 3 maçını kazanamayan sarı lacivertliler, Bilbao maçında da sahadan beraberlikle ayrıldı. 

"VALBUENA GİRER GİRMEZ ETKİ ETTİ"
Fenerbahçe değerli kadrosundan yoksundu. Sadece ikinci yarıda Valbuena girdi ve girer girmez etki etti. 


Fenerbahçe - Athletic Bilbao maç sonu haberleri


Fenerbahçe'nin sezon başında Malaga'dan bedelsiz olarak transfer ettiği Kameni hazırlık maçlarındaki performansıyla büyülüyor. Senad Ok, Kamerunlu file bekçisi için, "Kameni büyük bir şans. Kameni dışında işler pek yolunda gitmiyor. Aykut Kocaman hızlı oyun istiyor ve bunun oluşması için zamana ihtiyacı var. Fenerbahçe birçok değişiklik yapmayı düşünüyor. Josef de Mehmet Topal'ı bozmadan daha yumuşak bir geçiş yapmayı planlıyor Aykut Kocaman. "
 

Fenerbahçe'de hazırlık maçlarında Kameni nasıl oynadı?


Fenerbahçe'nin sezon başında Malaga'dan bedelsiz olarak transfer ettiği Kameni hazırlık maçlarındaki performansıyla büyülüyor. Senad Ok, Kamerunlu file bekçisi için, "Fenerbahçe'de öne çıkan isim Kameni oldu. Özellikle penaltıdaki duruşu ve son ana kadar ayakta kalması, penaltının kaçmasını sağladı. Çok tecrübeli ve konsantre olduğunu gösterdi. Dirar'ın savunması etkili olmasına rağmen hücumda yetersiz kaldı. Özellikle rakibin baskı uyguladığı anlarda top becerisi kısıtlı. 

"KASIM'DAN ÖNCE GERÇEK KİMLİĞİN OLUŞMASI ZOR"

Fenerbahçe'nin Aykut Kocaman'ın kafasındaki sistemi oynaması yakın zamanda çok zor. Ciddi takviyeler gerekiyor. Hızlı, kompakt, savunmanın topla çıktığı, herkesin koşarak rakibe baskı yaptığı bir oyun istiyor Aykut Kocaman. Benim tahminim Kasım'dan önce gerçek kimliğinin oluşmasını zor görüyorum.

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"