comScore

'FETÖ elimdeki tüm paraya göz dikmişti'

07 Eylül 2016, Çarşamba 13:12
'FETÖ elimdeki tüm paraya göz dikmişti'

Milli motorsikletçi Kenan Sofuoğlu, kazandığı yarışlardan sonra FETÖ üyelerinin parasını derneklere bağışlamasını önerdiğini söyledi.

FutbolArena - Milli motorsikletçi Kenan Sofuoğlu, FETÖ'nün kendisiyle de iletişime geçtiğini ve kazandığı parayı derneklere bağışlamasını söylediklerini açıkladı. Kenan Sofuoğlu, "Yarışlarımı izler, ibadetlerim için yardımcı olurlardı. Kazandığım parayı onların derneğine vermemi istediler. Babama ve büyüklerime danışmam benim kurtuluşum oldu" ifadelerini kullandı.

"KAZANDIĞIM PARAYA GÖZ DİKTİLER"
Fotomaç'a konuşan Kenan Sofuoğlu şunları söyledi:

"Yurt dışındaki yarışmalarda bu grupla temasım olmuştu. Yarışlarımı izler, ibadetlerim için yardımcı olurlardı. O zaman 'Bu parayı bizim Kimse Yok Mu Derneğimize ver' dediler. Çok fazla ısrarcı oldular. İddaa parası için bana neredeyse baskı yapan arkadaşların tavırlarından huylandım. Sonra kıvırıp parayı Almanya'da bir kuruma vereceklerini söyleyip yurt dışında bir hesaba yatırmamı istediler. Ben onlara, 'Türkiye'deki ihtiyaç sahipleri dururken ben bu parayı Almanya'ya yollamam. İnsanlara da bunu açıklayamam' dedim. Parayı tabii ki vermedim ama onların gerçek yüzlerini gördüğüm ilk olay buydu. Bu tarihten sonra bu gruba mesafe koydum. Takip eden yıllarda da ne oldukları zaten ortaya çıktı."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.