comScore

Galatasaray Galatasaray

Fernando Muslera: ''Rekorlar kırılmak içindir!''

22 Şubat 2017, Çarşamba 10:28
Fernando Muslera: ''Rekorlar kırılmak içindir!''

Galatasaray'ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera, dev derbi öndesinde Galatasaray TV'ye konuştu

FutbolArena - Galatasaray formasıyla Türk Telekom Arena'da Beşiktaş karşısında 188. karşılaşmaya çıkacak olan Fernando Muslera, dev derbi öndesinde Galatasaray TV'ye konuştu. Uruguaylı file bekçisi Galatasaray'a ilk geldiğinde bu kadar kupa kazanacağını tahmin edemediği itirafında bulundu.

''REKOR İÇİN HEYCANLIYIM''
''188. lig maçıma çıkacağım için çok mutluyum. 3 hafta kadar önce kulüp tarafından bu konu hakkında bilgilendirilmiştim. Önemli bir rekoru kırmaya hazırlandığım için heyecanlı olduğumu söyleyebilirim. Takımın bana duyduğu güven üst seviyedeymiş ki bu kadar maç oynamışım.

''BU KADAR BAŞARI YAKALAYABİLECEĞİMİ DÜŞÜNMÜYORDUM''


İlk geldiğimde bu kadar önemli bir başarı yakalayabileceğimi düşünmüyordum. Çünkü bu futbol; her an her şey olabiliyor. Yıllar geçti. Galatasaray formasıyla elde edilen başarılar sonrası bu noktaya geldik. Daha çok oynamak istiyorum. Ki böylece bu rekor bir daha kırılmasın.

''GALATASARAY BENİM EVİM''


Galatasaray benim evim, ailem. Her fırsatta bunu söylüyorum. Avrupa kariyerimi burada bitirmek istiyorum. Galatasaray benim hayatımın önemli bir bölümünü kaplıyor. Ülkeme dönüp futbola başladığım kulüpte tamamlamak istiyorum. Şimdilik planlarım bu yönde.

Zoran Simoviç'in rekoru kolay kırılacak bir rekor değil. Demek ki çok önemli işler yapmış. Onu kutluyorum ve buradan esprili bir mesaj gönderiyorum: Üzgünüm fakat rekorlar kırılmak içindir! Ben de bu rekorları kırma yolunda emin adımlarla yürüyorum. Buradan kendisine selamlarımı gönderiyorum. Mutlaka bir gün bu rekor da kırılabilir. Ama uzun yıllar sürmesini isterim. Rekoru kendi elimde bulundurmak beni çok mutlu edecektir. 

''BEŞİKTAŞ KARŞILAŞMASINDAN GALİP GELMEMİZ GEREKİYOR''

Önemli bir maç bizi bekliyor. Yaşadığımız puan kayıpları var. Puan farkının açılmaması için ve yarışın içinde kalmak için kesinlikle galip gelmemiz gerekiyor.''


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)