comScore

Galatasaray Galatasaray

Fernando Muslera, Galatasaray ile sözleşme yenileyecek mi?

04 Şubat 2017, Cumartesi 18:59
Fernando Muslera, Galatasaray ile sözleşme yenileyecek mi?

Galatasaray yönetimi, Muslera ile prensip anlaşmasına vardı ancak kontrat sezon sonuna bırakıldı.

FutbolArena Özel - Fernando Muslera'nın 2018'de bitecek olan kontratını 2022'ye kadar uzatmak isteyen Galatasaray yönetimi, Uruguaylı kaleci ve menajeri ile prensip anlaşmasına vardı ancak imzalar sezon sonuna bırakıldı. Bunun nedeni ise adaletli davranmak!


Fernando Muslera'nın maaşı ne kadar?


Galatasaray Yönetimi, Fernando Muslera'nın kontratını mevcut şartlar yani sezon başına 3 milyon 575 bin euro karşılığında 5 yıllığına uzatma konusunda mutabakata vardı. Buna göre 30 yaşındaki oyuncu 35 yaşına kadar her yıl 3 milyon 575 bin euro karşılığında toplam 17 milyon 875 bin euroluk bir sözleşmeye 'tamam' dedi.

Buna karşın, yönetim resmi imzaların atılmasının takım içinde huzursuzluk ve rahatsızlık yaratma ihtimali nedeniyle işi resmiyete dökmedi.


Galatasaray, Bruma ve Yasin Öztekin ile sözleşme yenileyecek mi?


Ara transfer döneminde ve öncesinde başta Bruma olmak üzere, Yasin Öztekin gibi yeni ve zamlı kontrat talep eden futbolcularına 'sezon sonunu' işaret eden Galatasaray yönetimi, bu yüzden imzaları Mayıs ayına bıraktı. Muslera'nın imza atması halinde 2 futbolcunun da bu durumdan etkilenebileceğini düşünen yönetim, Muslera'nin menajeri Daniel Fonseca ile de görüşüp durumu çözdü ve anlaşma gerçekleşti, imzalar ise bu yüzden Mayıs ayına kaldı.


Galatasaray'da en yüksek maaşı hangi futbolcu alıyor?


Öte yandan Fernando Muslera, bu anlaşmaya göre Galatasaray'ın en çok kazanan 2. futbolcusu olmaya devam edecek. En çok kazanan oyuncu ise yıllık 4.5 milyon euro ücret alan Wesley Sneijder...

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)