comScore

Galatasaray Galatasaray

Fernando Muslera, Galatasaray - Fenerbahçe Türkiye Kupası finalinde oynayabilecek mi?

07 Mayıs 2016, Cumartesi 00:57
Fernando Muslera, Galatasaray - Fenerbahçe Türkiye Kupası finalinde oynayabilecek mi?

Galatasaray'ın Uruguay'lı file bekçisi Fernando Muslera, Türkiye Kupası finalini yine kaçırabilir.

FutbolArena - 2015-2016 sezonu Türkiye Kupası Final maçı 26 Mayıs Perşembe akşamı Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak. Bu maçta, Copa Amerika öncesi Uruguay Milli Takım kampında bulunacağı gerekçesiyle Fernando Muslera forma giyemeyebilir! 
 
267363-haber
 


Fernando Muslera Türkiye Kupası Finali için özel izin alabilir! 


FIFA kuralları gereği, Copa Amerika için Milli Takım kampına çağırılan futbolcuya kulübü, 14 gün önceden izin vermek zorunda. 

Copa Amerika'nın açılış maçı 4 Haziran tarihinde oynanacak. 4 Haziran tarihinden önceki 14 gün hesaba katılırsa Muslera'nın 21 Mayıs'tan sonra Uruguay Milli Takımına gitmesi gerekiyor. 
Buna karşın bazı özel durumlarda kulüpler futbolcu ve Milli Takımı ile anlaşıp birkaç gün izin alabiliyorlar. Galatasaray da Uruguay Milli Takımı ve Fernando Muslera'yı ikna edebilirse, yıldız kaleciyi 5 gün gecikmeli olarak Türkiye Kupası finalinden sonra gönderebilir... 

Öte yandan Fernando Muslera, geçtiğimiz sezon sonu da Uruguay Milli Takımına katıldığı için Türkiye Kupası Finali'nde oynayamamış ve kaleyi Sinan Bolat korumuştu. Galatasaray, Sinan Bolat'ın başarılı bir performans ortaya koyduğu maçta rakibi Bursaspor'u 3-2 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmıştı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!