comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fernandes'i bitiren hamle!

16 Şubat 2014, Pazar 03:50

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fernandes ile şimdilik sözleşme uzatmaya niyetli olmadıklarını ve sezon sonunu bekleyeceklerini söyledi ama bu defter kapanmış görünüyor.

FutbolArena Özel | Fernandes'in Beşiktaş'ta geleceği sezon sonu itibariyle bitiyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bunu ima ederken yine de bir opsiyon bıraktı ama Fernandes ile kulübün yolları sezon sonu ayrılacak.
 
Fernandes'in yeni sezon için Rus Lokomotif Moskova ile yeni sezon için söz kestiğini 23 Ocak'ta Futbol Arena okuyucularına duyurmuştuk.
 
Fikret Orman da Fenandes'in belkide geldiği günden bu yana en etkisiz olduğu, 11'de görev verilmemesine karşılık Beşiktaş'ta işlerin iyi gittiği dönemde Fernandes'i bir anlamda sildiklerini "Sezon sonu Fernandes'le konuşmuştuk. Yol alamadık. Fernandes ile sözleşme uzatma niyetim şu anda yok. Sezon sonunu bekleyeceğiz" diyerek açık açık ifade etmiş oldu.
 
SEZON SONU GİDİCİ
Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Fernandes yeni sezonda Rusya'nın yolunu tutacak. Fernandes'in ayrılığının başlangıcı ise sezon başı transfer görüşmelerinde çıkan olumsuz sonuç oldu. 
Yaklaşık 4 milyon euro garanti ücret ve 3 yıllık sözlşme isteyen Portekizli oyuncuya ilk resti Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen çekti. Özen, Fernandes'in bu talepleri karşılığında önünde Alex'in Fenerbahçe'de yaptıklarını koyarak "sen Alex misin ki sana bu parayı verelim" dedi.
 
Bu tavrın ardından Fernandes ile Beşiktaş arasındaki bağlar koptu. Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç de Fernandes'i son haftalarda 11'de sahaya sürmeyerek, onsuz Beşiktaş'ın ilk sinyallerini alınan olumlu sonuçlarla birlikte verdi. Sonuçlar olumulu gidince de taraftarın Fernandes konusundaki katı tutumu da değişti.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.